22 حقیقت شگفت انگیز در مورد ساعتمچی 03659

22 حقیقت شگفت انگیز در مورد ساعتمچی 03659
88 / 100

22 حقیقت شگفت انگیز در مورد ساعتمچی 03659

22 حقیقت شگفت انگیز در مورد ساعتمچی 03659

فرقی نمی‌کند آن را برای مد دست میکنید یا برای کارایی، بیایید سفری در زمان داشته باشیم و واقیعتهای جذابی درباره ساعتها پیدا کنیم .

22 حقیقت شگفت انگیز در مورد ساعتمچی 03659

اکثر ما پوشیدن ساعت مچی را بدیهی می دانیم، اینطور نیست؟ این قابل درک است، زیرا همیشه بر روی مچ ما وجود دارد. ما بارها ان را تماشا می کنیم، اغلب بدون اینکه متوجه شویم.

این ساعت است که به ما کمک می‌کند تا برای پایان کار شمارش معکوس کنیم، اما مطالب بیشتری در مورد ساعتمچی وجود دارد.

مثلاً از کجا به این فکر افتادیم که یک ساعت مچی روی مچ خود قرار دهیم؟ و چرا فقط در طول جنگ جهانی اول استفاده از ساعت برای انسان ها رایج شد؟ با پیدا کردن حقایق سرگرم‌کننده درباره ساعتها  شما را شگفت‌زده خواهیم کرد.

22 حقیقت شگفت انگیز در مورد ساعتمچی 03659

چه مقدار راجب ساعت می دانید؟

برای برگشت به زمانی که از ساعت برای نشان دادن زمان استفاده می شد. امروزه ساعتها با قابلیت نظارت بر معیارهای سلامتی، جستجو در اینترنت و برنامه‌ریزی قرارها، به فناوری پوشیدنی گسترش پیدا کرده اند.. و ساعتهایی که هنوز زمان را به ما می نشان میدهند گران تر از همیشه هستند.

جادوی کریستال کوارتز باید یکی از جالب ترین حقایق ساعت مچی میباشد که به طور اتفاقی با آن مواجه شدیم. فقط منتظر بمانید تا در مورد آن بخوانید. ساعتی که به ماه رفت و به نجات ماموریت محکوم به فنا آپولو 13 کمک کرد چطور؟

داستان های جذاب بسیاری در مورد ساعت وجود دارد که ما هرگز از آنها اطلاعی نداشتیم! پس بیایید و تاریخچه ساعت، مکانیک ساعت… و البته چند برچسب قیمت را یاد بگیرید.

22 حقیقت شگفت انگیز در مورد ساعتمچی 03659

22 حقیقت شگفت انگیز در مورد ساعتمچی 

1) ساعت کلمه است

کلمۀ ساعت از واژۀ انگلیسی قدیمی waecce گرفته شده است که به معنای مراقب و بیدار بودن است. همچنین در اینجا نیز اصطلاح نگهبان یا نگهبان شب به دست می آید. از آنجایی که ما مواظب ساعت هستیم، منطقی است که این دو کلمه مترادف باشند.

2) اولین ساعت

این مصریان بودند که اولین ساعت را در حدود 1500 سال قبل از میلاد تولید کردن. مصریان با تراشیدن یک ابلیسک سنگی و قرار دادن آن در مقابل خورشید، توانستند زمان را با طول و جهت سایه‌ای که ابلیسک انداخته است، تشخیص دهند.

22 حقیقت شگفت انگیز در مورد ساعتمچی 03659

این ابلیسک مصری اولین ساعت خورشیدی بود که زمان را تشخیص داد

3) ساعت جیبی

پیش درآمد ساعت مچی در ساعت جیبی بود. در واقع ساعت جیبی برای سال ها محبوب ترین گزینه بود.

تا اواخر دهه 1800 بود که ساعتهای مچی برای زن ها مد شد. و مردان تا دهه 1900 ساعتهای خود را در جیب های خود قرار میدادند.

4) آیا میشه ساعت من را تعمیر کنید؟

تعمیر ساعت اغلب به عنوان یک حرفه و هنر در حال مرگ در نظر گرفته می شود. در واقع، طی 60 سال گذشته، تعداد ساعت سازان واجد شرایط از 70000 به تنها 6000 در ایالات متحده کاهش یافته است.

5) می توانید آن را هنگام شنا استفاده کنید؟

رولکس اولین کمپانی بود که در سال 1926 یک ساعت ضدآب تولید کرد. ساعتی که اویستر نام داشت، دارای قاب ضد آب و واشرهای لاستیکی مهر و موم شده بود.

مرسدس گلیتز برای اثبات کارآمد بودن ساعت، آن را موقع شنا در کانال انگلیسی دست کرد.

22 حقیقت شگفت انگیز در مورد ساعتمچی 03659

بسیاری از ما ساعت کلاسیک را برای فناوری پوشیدنی کنار گذاشته‌ایم. اپل با بیش از 30 درصد فروش جهانی به شماره یک در بازار ساعتهای هوشمند تبدیل شده است و رقیب اصلی سامسونگ را با سهم 10 درصدی از فروش در گرد و غبار رها کرده است.

7) ساعت از چه موادی ساخته شده است؟

بند ها و صفحه های ساعت بسیار مختلف هستند و دست ها برای نوآوری باز هستند. آنها اغلب می توانند از مواد متنوع بسیاری ساخته شوند.

چوب، بامبو و پلاستیک بازیافتی اقیانوس برخی از گزینه های پایدارتر هستند، در حالی که لاستیک، چرم، پارچه های بافته شده و فلز سنتی تر هستند.

8) روند مد جدید

یکی از حقایق تاریخی  واقعاً جذاب این است که در سال 1916، نیویورک تایمز در مورد یک روند جدید عجیب در اروپا گزارش داد که در آن مردان از زمان سنج به عنوان دستبند استفاده می کردند.

این “دستبند” در واقع به یک ضرورت در میدان جنگ جهانی اول تبدیل شده بود و مردم نیز اغاز به قبول این روند کرده بودند.

22 حقیقت شگفت انگیز در مورد ساعتمچی 03659

9) ساعت ماه

امگا اسپیدمستر ساعت رسمی ماموریت های آپولو ناسا و اولین ساعت روی ماه بود.

البته آپولو 13 را نجات داد، چون سوختگی دقیق 14 ثانیه ای رانشگر که فضاپیما را به جهت مسیر خود بازگرداند، در اسپیدمستر به اوج رسید. به نظر ما، این یکی از جذاب ترین واقعیت سرگرم کننده در مورد ساعتمچی است که ما پیدا کردیم!

10) تصویری به یاد ماندنی

ساعت سازها ادم های بسیار خلاقی هستند. بعضی از ساعت‌های فوق‌العاده شامل یک ساعت نجومی است که حرکات هر سیاره در منظومه شمسی را نشان می‌دهد. ساعت برادلی که برای نابینایان ساخته شده با دو بلبرینگ قابل لمس که ساعت و دقیقه را نشان می‌دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای نشان دادن زمان، جایی که بلبرینگ یکی از صفحه های ساعت است را لمس کنید. جالب است!

11) ساعت ترجیحی باند

رولکس ساعت رسمی جیمز باند بود تا اینکه پیرس برازنان در سال 1995 این نقش را بر عهده گرفت. این زمانی بود که امگا اسپیدمستر به عنوان ساعت مورد علاقه باند شناخته شد.

دلیل تغییر؟ صفحۀ آبی ساعت کاملاً با چشمان آبی برازنان مطابقت داشت.

12) کوارتز یا مکانیکی؟

اگر ساعتها به صورت دیجیتال کار نمی کنند، ساعت ها با کریستال کوارتز یا چرخ دنده های مکانیکی زمان را نشان می دهند. شما فکر می کنید ساعتهای مکانیکی دقیق تر هستند، اما در واقع، کوارتز کاملا دقیق تر است.

ساعت‌های کوارتز اغلب ارزان‌تر هم هستند بیشتر در مورد کریستال های کوارتز.

13) ساعت برای یک دیوانه

در جستجوی اسپانسر ساعت برای فیلم American Psycho، بسیاری از کمپانی ها نمی‌خواستند با داستان خشن فیلم مرتبط شوند.

رولکس در نهایت موافقت کرد، اما به شرطی که پاتریک بیتمن (با بازی کریستین بیل) موقع تکه تکه کردن بدن ساعت را بدست نندازد.!

14) پیچیده ترین ساعتی که تاکنون تولید شده است

ساعت 57260 مرجع خیره کننده و بسیار گیج کننده واشرون کنستانتین، هشت سال به طول انجامید تا مونتاژ شود و 85 نمونه اولیه را پشت سر بگذارد.

این ساعت دارای 2826 جزء، 57 پیچیدگی و 242 جواهر است. 33 عقربه هم دارد قیمت؟ 10 میلیون دلار.

22 حقیقت شگفت انگیز در مورد ساعتمچی 03659

15)

در میان بسیاری از حقایق تاریخی ساعت، این یکی نشان دهندۀ بی زمانی واقعی ساعت مکانیکی است. عملکرد داخلی یک ساعت معمولی بیش از 200 سال است که تغییر نکرده است.

یک فنر محکم پیچ خورده چرخ دنده‌ای چهار دنده‌ای را که عقربه ها به آن متصل شده‌اند را نیرو می‌دهد. به همین اسانی.

16) قیمت سنگین

زمان آن است که یک وام بسیار بزرگ بگیرید! گرانترین ساعت جهان Patek Philippe Supercomplication است که در سال 1933 ساخته شد.

در حراجی در سال 2014، این ساعت به قیمت 24 میلیون دلار فروخته شد و رکورد خود را با فروش 11 میلیون دلاری در سال 1999 شکست.

17) ساعت در جنگ جهانی اول

همانطور که قبلا گفته شد، ساعت مچی در طول جنگ جهانی اول برای مردان رایج شد. سربازان باید اغلب با تفنگ در دست آماده باشند.

هنوز بسیار مهم بود که وقت هماهنگی حملات را بدانیم، و سپس ساعتمچی به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت. همچنین این ناقوس مرگ برای ساعت جیبی بود.

18) پر زرق و برق ترین کمپانی ساعت

جواهرساز فرانسوی کارتیر به خاطر ساعت های خیره کننده خود برای مردان و زنان شناخته شده است. در واقع، کارتیر ساعت مورد علاقه تعداد زیادی از تأثیرگذارترین زنان قرن بیستم، از جمله پرنسس دایانا و جکی کندی بود.

19) روبات مجاز نیست

امروزه اکثر ساعتها حداقل تا حدی ماشینی هستند. با این حال، رولکس از تن دادن به این تغییر در صنعت خودداری کرده است.

هر ساعت رولکس به دقت با دست سر هم می شود و سپس به طور مستقل از نظر کیفیت بررسی می شود. این حتی چشمگیرتر است زیرا رولکس هر روز 2000 ساعت می سازد.

20) کریستال کوارتز چطور کار می کند؟

اول به یک باتری احتیاج دارید. باتری برق را از طریق کریستال کوارتز منتقل می کند. الکتریسیته موجب می شود کریستال 32768 بار در ثانیه ارتعاش کند.

مدار الکتریکی ارتعاشات را می شمارد و پس از 32768 ارتعاش، عقربه دوم را به جلو می برد. ما اعتراف می کنیم، از بین همه حقایق ساعت، این جذاب ترین و گیج کننده ترین موردی است که با آن برخورد کردیم.

ساعت مچی مردانه پتک فیلیپ چرمی اتوماتیک Patek Philippe NUATILOS 01351

21) آن ساعت به من لبخند می زند

ساعت های نمایش داده شده در گالری ها و نمایشگاه ها اغلب روی ساعت 10:10 یا 2:50 تنظیم می شوند. دلیل؟ وقتی عقربه‌ها در این حالت قرار می‌گیرند، به نظر می‌رسد که ساعت یک شکل خندان دارد. این باعث تقویت روحیه مشتری و تشویق آنها به خرید می شود.

22) ساعت برنزه شدن

این معمای ترسناک تابستان است. هیچ کس یک برنزه خوب و یکنواخت را فقط برای داشتن یک نوار رنگ پریده در دور مچ خود نمی خواهد.

در واقع، بیش از 40 درصد از افرادی که ساعت دست نمندازن، به همین دلیل، این کار را نمی‌کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دنیای ساعت مچی همینطور خرید ساعت مچی ایده آل میتوانید در سایت مستر اسپشیال جست و جو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به فروشگاه آقای خاص می باشد.