نحوه کارکرد رادیو کنترل ساعت 05225

نحوه کارکرد رادیو کنترل ساعت 05225
86 / 100

نحوه کارکرد رادیو کنترل ساعت 05225

نحوه کارکرد رادیو کنترل ساعت 05225

رادیو کنترل ساعت چگونه کار می کند؟

یک ساعت رادیو کنترل دارای یک آنتن کوچک است که سیگنال‌های رادیویی را از یک فرستنده زمان متصل به یک ساعت اتمی بسیار دقیق جذب می‌کند. این موجب می شود این نوع ساعت کاملا دقیق باشد، تنها با 1 ثانیه انحراف در 100000 سال!

مزایای ساعت رادیویی

با یک ساعت رادیو کنترل، شما صاحب یکی از ایمن ترین ساعتهای موجود هستید. این ساعت هر شب با نزدیکترین ساعت اتمی هماهنگ می شود و مطمئن می شود که همیشه زمان و تقویم صحیح را در دسترس دارید. دیگر احتیاجی به تنظیم زمان شروع زمان تابستانی یا تاریخ در یک سال کبیسه نیست.

علاوه بر این، این ساعت‌ها اغلب با کرونوگراف‌های پیشرفته، قابلیت‌های هوانوردی یا برای ورزش‌های فضای باز کاملا زیبا به نظر می‌رسند.

بعضی از ساعتهای حاوی رادیو کنترل دارای عملکرد GPS نیز هستند که علاوه بر این امکان تعیین جای دقیق از طریق ماهواره را فراهم می کنند.

نحوه کارکرد رادیو کنترل ساعت 05225

سیتیزن اکو درایو

نحوه کارکرد رادیو کنترل ساعت چگونه است؟

زمان، تاریخ، ساعت تابستانی و سال در یک ساعت حاوی رادیو کنترل با استفاده از سیگنال‌های رادیویی با فرکانس پایین همگام‌سازی می‌شوند که بر اساس آن ساعت به طور اتوماتیک خود را تنظیم می‌کند. معمولا ساعت در شب به یک ایستگاه زمان اتمی متصل میشود تا اطمینان حاصل شود که ساعت با دیگر لوازم خانگی با استفاده از امواج رادیویی تداخلی ندارد.

ساعت سیگنال را از نزدیکترین فرستنده در حدود 500-1500 کیلومتر میگیرد. برای هلند، این ایستگاه DCF77 در ماینفلینگن، آلمان است.

پنج کانال دیگر در سراسر دنیا وجود دارد: در بریتانیا، ایالات متحده، چین و دو کانال در ژاپن.

هنگام خرید ساعت رادیو کنترل، توجه داشته باشید که ساعت برای کدام مکان فرستنده مناسب است

همه ساعت های رادیویی نمی توانند به فرستنده های کامل زمان متصل شوند. پس، اگر می‌خواهید یک ساعت رادیو کنترل‌ تهیه کنید، توجه داشته باشید که در کدام نقطه از دنیا از ساعت استفاده می‌کنید. برای مثال، هیچ فرستنده یا بردی در استرالیا و نیوزلند وجود ندارد.

اگر اتصال به فرستنده قطع شود، ساعت متوقف نخواهد شد. بنابراین مثل یک ساعت کوارتز معمولی به کار خود ادامه می دهد و زمانی که فرستنده درست دوباره در محدوده قرار گرفت، به طور اتوماتیک همگام می شود.

ساعت های چند باند 6 با رادیو کنترل می توانند روی هر شش ایستگاه موجود تنظیم شوند.

مکان / فرکانس فرستنده

ماینفلینگن آلمان DCF77 (77.5 کیلوهرتز)

آنتورن انگلستان MSF (60 کیلوهرتز)

الویس فرانسه TDF (162 کیلوهرتز)

فورت کالینز ایالات متحده WWVB (60 کیلوهرتز)

فوکوشیما JJY ژاپن (40 کیلوهرتز)

فوکوکا ژاپن JJY (60 کیلوهرتز)

شانگکیو چین BPC (68.5 کیلوهرتز)

 ساعت اتمی چطور اینقدر دقیق است؟

در سال 1967، سیستم بین المللی واحدها مدت زمان دقیق یک ثانیه را به عنوان زمان بین دو انتقال در سطوح انرژی اتم سزیم-133 تعیین کرد. از اونجایی که این اتم کاملا پایدار است، اندازه گیری زمان بصورت یکسان است. پس اندازه گیری زمان طبق این تعریف استاندارد سزیم نیز نامیده می شود.

فرستنده در ماینفلینگن  آلمان

 استفاده از ساعت های رادیو کنترل ایا ایمن است؟

ساعت های رادیو کنترل سیگنال رادیویی با فرکانس پایین را دریافت می کنند که هیچ اثری در بدن انسان یا تجهیزات پزشکی مثل ضربان ساز ندارد. از آنجایی که این نوع ساعت فقط سیگنال‌های رادیویی را جذب می‌کند و ارسال نمی‌کند، می‌توان از آن در هر مکانی از جمله بیمارستان یا هواپیما استفاده کرد.

تنظیمات ساعت دارای رادیو کنترل

دلیل خرید یک ساعت رادیو کنترل این است که این ساعت زمان و تاریخ درستی را برای منطقه زمانی که کاربر در آن قرار دارد امکان پذیر می کند. اما بعضی اوقات اتفاق می افتد که ساعت روی زمان صحیح یا نور روز تنظیم نشده باشد. صرفه جویی در وقت به درستی تنظیم نشده است. به عنوان مثال، اگر ساعت برای مدت زیاد تری از برد فرستنده خارج شده باشد یا باتری (تقریبا) خالی باشد. بنابراین لازم است ساعت مجدداً با ساعت اتمی متصل شود.

– مطمئن شوید که ساعت باتری نو دارد یا تمام شارژ شده است. همگام سازی با فرستنده انرژی بسیاری می گیرد

– بررسی کنید که در محدوده فرستنده ای هستید که ساعت شما برای آن مناسب است.

– پذیرش ممکن است در ساختمان های بتنی یا در مناطقی که فلز زیاد دارند ضعیف باشد. نزدیک پنجره باز بایستید یا به بیرون بروید.

– به دفترچه راهنمای ساعت خود مراجعه کنید و تمام مراحل را به دقت انجام دهید.

اگر مراحل بالا را انجام داده اید و ساعت همچنان متصل نمی شود، ممکن است موتور ساعت مشکلی داشته باشد. بنابراین به یک ساعت ساز مراجعه کنید تا ساعت را بررسی کنید. دستورالعمل استفاده را همیشه همراه خود داشته باشید. هر ساعت رادیو کنترل‌ متفاوت است و ساعت‌ساز دفترچه راهنمای هر موتور یا برند متفاوتی را در اختیار ندارد.

در خصوص این نوع ساعت ها اگر سؤالی در ذهن دارید یا نیاز به راهنمایی دارید در قسمت نظرات برای ما پیام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به فروشگاه آقای خاص می باشد.