معرفی ساعت اتوماتیک و کوارتز (باتری خور) 0339

86 / 100

ساعت اتوماتیک و کوارتز (باتری خور) 0339

معرفی ساعت اتوماتیک و کوارتز (باتری خور) 0339

ساعت اتوماتیک و کوارتز (باتری خور) 0339 ساعت اتوماتیک و کوارتز (باتری خور) 0339 ساعت اتوماتیک و کوارتز (باتری خور) 0339

ساعت‌های مچی به دو نوع اتوماتیک و کوارتز تقسیم می‌شوند:

  1. اتوماتیک:

ساعت اتوماتیک، ساعتی است که از طریق حرکت دست، انرژی مورد نیاز برای کارکرد خود را بدست می‌آورد.

به عبارت دیگر، در این مدل، ساعت با حرکت دست شما به کار خود ادامه می‌دهد.

در ساعت اتوماتیک، انرژی از حرکت دست شما گرفته می‌شود و در یک فنر ذخیره می‌شود.

سپس این انرژی به صورت پیوسته به ساعت منتقل شده و برای کارکرد آن استفاده می‌شود. این نوع ساعت بسیار دقیق است و در صورتی که بیشتر از 40 ساعت استفاده نشود، باید دوباره تنظیم شوند.

برای نمونه این ساعت اتوماتیک پتک فیلیپ  را از سایت مستر اسپشیال مشاهده نمایید تا با جزییات دقیق کارکرد موتور ساعت را ببینید.

ساعت اتوماتیک و کوارتز (باتری خور) 0339

2. کوارتز(باتری خور):

اولین ساعت کوارتز جهان ، توسط یک دزد دریایی با عنوان سیکو در دسامبر 1969 رونمایی شد.

از دهه 1980 میلادی ، زمانی که ظهور الکترونیک دیجیتال امکان ساخت فشرده و ارزان آنها را فراهم کرد ،

زمان سنج های کوارتز تبدیل به پرکاربردترین فناوری زمان سنجی در دنیا شده اند که در اکثر ساعتها و اغلب رایانه ها و سایر وسایلی که باعث صرفه جویی در وقت می شوند،شده است.

بسیاری از ساعتها و ساعتهای کوارتز ارزان قیمت از تکنیکی معروف به جبران مهار استفاده می کنند. بلور ساخته شده است .

برای اینکه کمی سریعتر کار کند.

پس از تولید ، هر ماژول در برابر یک ساعت دقیق در کارخانه تنظیم می شود تا با برنامه ریزی منطق دیجیتالی ، زمان دقیق را برای نگه داشتن تعداد کمی چرخه کریستالی در فواصل منظم مانند 10 ثانیه یا 1 دقیقه انجام دهید.

مزیت این روش این است که استفاده از برنامه نویسی دیجیتالی برای ذخیره تعداد پالس های سرکوب در یک رکورد حافظه غیر فرار روی تراشه ، ارزان تر از روش قدیمی تر پیرایش فرکانس تنظیم کوارتز است. جبران بعضی از حرکات کوارتز را می توان با کمک یک تایمر دقیق و ترمینال تنظیم پس از ترک کارخانه توسط مراکز خدمات تنظیم کرد .

ساعت کوارتز، ساعتی است که برای کارکرد خود از باتری استفاده می‌کند.

این باتری درون ساعت قرار دارد و برای کارکرد ساعت، باید باتری به صورت دوره‌ای تعویض شود. این نوع ساعت بسیار راحت برای استفاده هستند و نیازی به تنظیم دوباره آنها نیست.

معرفی ساعت اتوماتیک و کوارتز (باتری خور) 0339 معرفی ساعت اتوماتیک و کوارتز (باتری خور) 0339

از دیگر ویژگی‌های ساعت باتری این است که این نوع ساعت در مقایسه با ساعت‌های اتوماتیک، هزینه کمتری دارند و برای کسانی که می‌خواهند ساعت مچی با کمترین قیمت خریداری کنند، مناسب هستند. اغلب، ساعت‌های باتری برای استفاده در شرایطی که به خاطر شرایط آب و هوا و محیط، استفاده از ساعت اتوماتیک مناسب نیست، به خوبی عمل می‌کنند.

با توجه به مطالب بالا، فرق بین ساعت اتوماتیک و ساعت باتری این است که ساعت اتوماتیک به دلیل نیاز به حرکت دست، ممکن است در صورت عدم استفاده مداوم، نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد. اغلب، ساعت باتری دارای هزینه کمتری برای خرید و نگهداری هستند و برای استفاده در شرایطی که به خاطر شرایط محیطی، استفاده از ساعت اتوماتیک مشکل است، مناسب هستند.

در اخر، برای انتخاب ساعت مناسب برای خود، باید به نیازهای شخصی خود توجه کنید. اگر به دنبال دقت و دوام بالا هستید، ساعت اتوماتیک یا مکانیکی یا با حرکت مچ، انتخاب مناسبی است. اگر به دنبال هزینه کمتر و راحتی در استفاده هستید، ساعت باتری، انتخاب مناسبی است. اغلب، باید به رنگ و طرح ساعت و هماهنگی آن با لباس خود نیز توجه کنید تا بهترین تجربه استفاده را داشته باشید.

دوستان عزیزی که قصد خرید یا مشاوره درباره ساعت های اتوماتیک و کوارتز را دارند میتوانند از طریق سایت مستر اسپشیال با ما در ارتباط باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به فروشگاه آقای خاص می باشد | طراحی شده توسط دارکوب