سفری در تاریخ و میراث برند امپریو ارمانی 0365

93 / 100

سفری در تاریخ و میراث برند امپریو ارمانی 0365

سفری در تاریخ و میراث برند امپریو ارمانی 0365

سفری در تاریخ و میراث برند امپریو ارمانی 0365

تاریخچه امپریو ارمانی :

مهم‌ترین پروژه‌ها و نقاط عطف گروه آرمانی را مرور کنید: سفری در تاریخ و میراث برند، همیشه با چشم‌اندازی به آینده.

آرمانی و شریکش، معمار سرجیو گالئوتی، در سال 1975 Giorgio Armani SpA را تأسیس کردند که بر اساس گزارش ها بر اساس پول حاصل از فروش فولکس واگن آرمانی بود. آرمانی مجوزی را با Gruppo Finanziario Tessile (GFT) در سال 1978 امضا کرد. این شرکت همچنین در سال 1991 با راه‌اندازی A|X Armani Exchange، مجوز تولید و توزیع را با سیمنت دریافت کرد.

سفری در تاریخ و میراث برند امپریو ارمانی 0365

تا سال 1993، نام آرمانی توسط 23 دارنده مجوز و دو سرمایه گذاری مشترک بزرگ در ژاپن ارائه شد.در دهه 1990، استراتژی شرکت لغو مجوزها و تولید داخل در تلاش برای اعمال کنترل بیشتر بر کیفیت و توزیع بود. ترتیبات تولیدی که بعداً به داخل بازگردانده شد شامل خرید Antinea (1990)، Simint (1996) و Intai (1998) است.

در سال 2000، آرمانی پس از خرید کارخانه ها از GFT، سرمایه گذاری مشترکی را با Zegna برای تولید و توزیع مجموعه مردانه Collezioni تشکیل داد.

سفری در تاریخ و میراث برند امپریو ارمانی 0365

آرمانی همچنین به 85 درصد از سهم خود در سرمایه گذاری مشترک در ژاپن با ایتوچو افزایش یافت.

در سال 2001، آرمانی معمار تادائو آندو را مأمور کرد تا یک کارخانه شکلات سازی قدیمی نستله در منطقه ساوونا/تورتونا میلان را به دفتر مرکزی این شرکت تبدیل کند.

همچنین در اوایل دهه 2000، آرمانی پنج فروشگاه بزرگ را افتتاح کرد که توسط ماسیمیلیانو و دوریانا فوکساس طراحی شده بودند و با افتتاح فروشگاه Armani/Manzoni در میلان در سال 2000 شروع شد که همه برندهای این شرکت را حمل می کند.

مکان‌های دیگری از این دست در هنگ کنگ (Armani/Chater House، افتتاح شده در سال 2002)، مونیخ (Armani/Fünf Höfe، افتتاح شده در سال 2003)، توکیو (Armani/Ginza Tower، افتتاح شده در سال 2007) و شهر نیویورک (Armani/خیابان پنجم) هستند.

سفری در تاریخ و میراث برند امپریو ارمانی 0365

در سال 2009 افتتاح شد. در سال 2002، آرمانی یک سرمایه گذاری مشترک جدید با تولیدکننده کفش I Guardi را به عنوان بخشی از استراتژی تحت کنترل درآوردن تولید اعلام کرد.

از سال 2003 تا 2012، گروه سافیلو مجوز انحصاری عینک‌های آرمانی را قبل از از دست دادن دوباره آن به لوکسوتیکا تا سال 2037 داشت.

از سال 2007، این شرکت با سامسونگ همکاری کرد تا خط تولید کالاهای الکترونیکی پیشرفته را توسعه دهد.

وقتی به خانه مد ایتالیایی آرمانی فکر می کنید، احتمالاً به کت و شلوار مردانه فکر می کنید.

شاید نقاط مرجع تری داشته باشید، مانند جولیان کی از ژیگولو آمریکایی یا پاتریک بیتمن از روانشناس آمریکایی.

آرمانی کت و شلوار مردانه را در دهه 1980 دوباره اختراع کرد و عصر پاور کت و شلوار را آغاز کرد.

مانند بسیاری از برندهای لوکس، آرمانی دارای زیرمجموعه های مقرون به صرفه تری است که به آن اجازه می دهد نام خود را به مشتریان گسترده تری ارائه دهد.

در مورد Armani’s Emporio Armani، دومی چیزی دارد که اولی ندارد: یک سری ساعت.

این نیز غیرمعمول نیست، همچنین این واقعیت که این خط توسط گروه فسیلی تولید شده است، نیست.

این کاری است که گروه فسیلی خیلی خوب و مکررا انجام می دهد.

شاید بارزترین موفقیت آن در ساخت ساعت، همکاری با مایکل کورس باشد (البته در آن نمونه با ساعت‌های بیشتر زنانه).

سفری در تاریخ و میراث برند امپریو ارمانی 0365

در این بررسی، من نگاهی به ساعت متوقف شده Emporio Armani Esedra Automatic ARS8651 انداختم، ساعتی که در میان ساعت‌های ابتدایی برای ساعت‌های ساخت سوئیس رده‌بالاتر این برند هنوز غیرمعمول بود و به عنوان نمونه‌ای عالی از کاری است که این برند می‌تواند انجام دهد. 

در سال 2007، جورجیو آرمانی به رویترز تأیید کرد که بایرزدورف در سال 2005 در مورد یک ادغام احتمالی با او تماس گرفته بود، اما از آن زمان برای پیگیری این گزینه بیش از حد از پروژه‌های دیگر پرت شده بود.

در سال 2016، او تأیید کرد که بنیاد جورجیو آرمانی را تأسیس کرده است که با هدف تامین مالی پروژه‌های اجتماعی، “حفاظت از دارایی‌های حاکمیتی گروه آرمانی و اطمینان از پایدار ماندن این دارایی‌ها در طول زمان است.

تا سال 2017، این شرکت به عنوان یک نامزد اصلی برای فهرست شدن در بازار سهام دیده می‌شد.

 در سال 2021، جورجیو آرمانی ادغام با LVMH یا Kering را رد کرد و گزارش شده که پیشنهاد استلانتیس برای به دست آوردن سهام اقلیت را نیز رد کرد.

سفری در تاریخ و میراث برند امپریو ارمانی 0365

برندها :

Giorgio Armani

جورجیو آرمانی (در اصل Giorgio Armani Borgonuovo) یک برچسب رده بالا است که متخصص در پوشاک مردانه و زنانه، لوازم جانبی، عینک، لوازم آرایشی و عطر است.

این فقط در بوتیک‌های جورجیو آرمانی، لباس‌های تخصصی و فروشگاه‌های بزرگ انتخابی موجود است.

این لوگو یک “G” منحنی است که یک “A” منحنی را تکمیل می کند و یک دایره را تشکیل می دهد.

در سال 2001، آرمانی یک سرمایه گذاری مشترک با Vestimenta برای تولید خط Borgonuovo برای مردان و زنان ایجاد کرد.

جورجیو آرمانی با آلبرت وولسکی برای Duplicity (2009)،  با لیندی همینگ در لباس بازیگران شوالیه تاریکی (2008) و شوالیه تاریکی برمی خیزد (2012)، با آوریل فری برای Elysium  کار کرد.

سفری در تاریخ و میراث برند امپریو ارمانی 0365

(2013) و با سندی پاول برای گرگ وال استریت (2013) دیگر پروژه‌های طراحی لباس عبارتند از American Gigolo (1980)، The Untouchables (1987)، ستاره‌ای برای دو (1991)، بادیگارد (1992)، نیروانا (1997)، Hurlyburly (1998)، Ocean’s Thirteen (2007)، حرامزاده‌های بی‌شکوه. (2009)، ریسمان (2009)، [35] هانا (2011)، [36] ماموریت غیرممکن: پروتکل شبح (2011)، یک سال خشونت آمیز (2014) [37] و پاپ جوان (2016).

در سال 2016، جورجیو آرمانی استفاده از خز حیوانات را در تمام مجموعه‌های خود متوقف کرد، و دلیل آن در دسترس بودن «جایگزین‌های معتبر در اختیار ما است که استفاده از اعمال ظالمانه را در مورد حیوانات غیر ضروری می‌سازد».

سفری در تاریخ و میراث برند امپریو ارمانی 0365

آرمانی کولزیونی

Armani Collezioni در مرکز خرید Indooroopilly  Armani Collezioni (سابق Giorgio Armani Le Collezioni) خط انتشار جورجیو آرمانی بود که با قیمت کمتری نسبت به Giorgio Armani و خط مد لباس بالا، Armani Privé، خرده‌فروشی می‌کرد.

لوگو معمولاً به رنگ سیاه نمایش داده می شد و روی یک برچسب سفید نوشته می شد اما اغلب متفاوت است. “Armani” بزرگتر و “Collezioni” در زیر آن.

Armani Collezioni کت و شلوارها و پیراهن‌های متناسب با نیاز خود را ارائه کرد که هر عنصری را می‌توان انتخاب کرد. علاوه بر فروش در دو بوتیک مستقل (که منحصراً خط Collezioni را دارند) در میلان و پاریس، Armani Collezioni معمولاً در فروشگاه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ فروخته می‌شد در حالی که جورجیو آرمانی و Emporio Armani فقط در بوتیک‌های مستقل فروخته می‌شوند.

سفری در تاریخ و میراث برند امپریو ارمانی 0365

یک خط اسپرت از این برچسب با نام “Armani Collezioni Active” مانند خط EA7 از خط Emporio Armani ظاهر شده است.

به عنوان بخشی از بازسازی در سال 2017، Armani Collezioni – در کنار Armani Jeans – به Emporio Armani تبدیل شد.

سفری در تاریخ و میراث برند امپریو ارمانی 0365

Emporio Armani Esedra Automatic: Concept

ساعت‌های Emporio Armani عمدتاً کاملاً در دسترس هستند – از نظر تاریخی در یک محیط فروشگاه بزرگ برای حومه‌نشینان مشتاقی که ممکن است چیزی در مورد مد ایتالیایی بالا ندانند در دسترس هستند.

نه اینکه اکثر ساعت‌های امپریو آرمانی مشکلی در آن‌ها نداشته باشند – به دلیل پولی که از طراحی‌های قانع‌کننده‌ای برخوردار هستند –

اما این برند واقعاً در رادار علاقه‌مندان جدی ساعت نبوده است. هر چند لحظه ای بود که به نظر می رسید ممکن است تغییر کند.

چندین سال پیش، Emporio Armani بی سر و صدا مجموعه Emporio Armani Swiss Made را معرفی کرد.

این ساعت‌ها نه تنها سطح بالایی داشتند، بلکه همانطور که می‌دانم، جدا از سایر ساعت‌های کلکسیون Emporio Armani طراحی و تولید شدند.

در واقع، ساعت‌های Emporio Armani Swiss Made در مرکز Fossil’s Antima در بیل، سوئیس، در خیابانی که رولکس از آنجا حرکت می‌کند و در نزدیکی محل استقرار بیشتر گروه سواچ، طراحی و توسعه داده شد.

اسدرا به عنوان یک ساعت لباس گاه به گاه زیبا برای مردان جوان طراحی شده است.

این ساعت زندگی خود را به عنوان یک ساعت کوارتز آغاز کرد، اما اسدرا اتوماتیک بعداً به این خط اضافه شد تا برای مخاطبانی که به دنبال یک ساعت مکانیکی با ارزش و مرتبط با برند سبک زندگی خود بودند، جذاب باشد.

برای بسیاری از مشتریان، دریافت یک ساعت مکانیکی تجاری در مقایسه با استفاده از ساعت کوارتز در همان زمینه، سطح جدیدی از اهمیت شخصی را نشان می دهد.

بنابراین، ارزش اسدرا مکانیکی منطقی بود.

سفری در تاریخ و میراث برند امپریو ارمانی 0365

اسدرا ساده بود، اما با ظرافت مناسب.

کاری که من فکر می کنم طراحان به خوبی انجام دادند این بود که کاربرد کلاسیک و سادگی را با حس شبه جواهرات معاصر ترکیب کردند (برای مردان).

به طور قطع بزرگتر از بسیاری از ساعت‌های لباس سنتی، اسدرا روی دستبند با حرکت مکانیکی یک محصول جذاب بود، اما فکر می‌کنم ممکن است بسیاری از دوستداران ساعت جوان‌تر را کاملاً خوشحال کند.

Emporio Armani Esedra Automatic: Story

ساعت های مدرن مانند Emporio Armani Esedra معمولاً داستان یا آنالوگ تاریخی زیادی ندارند.

این ساعت جدیدی بود که بر اساس نیازهای بازاریابی بود، نه تحت تأثیر چیزی از گذشته. نه اینکه مشکلی در آن وجود داشته باشد، اما در مقایسه با ساعت‌هایی با میراث طراحی و هدف، ممکن است شخصیت اولیه اسدرا توخالی به نظر برسد.

یک مثال خوب این بود که نام خط تولید – “Esedra” – حتی در وب سایت خود Emporio Armani در زمانی که Esedra در حال تولید بود ذکر نشده بود.

در واقع، کل سیستم آنها برای بحث درباره ساعت های خودشان بسیار ضعیف بود و هست.

اگر این Esedra Automatic را در وب‌سایت Emporio Armani پیدا کردید و می‌خواستید کمی درباره آن تحقیق کنید، EA هیچ اطلاعاتی برای کمک به شما در انجام این کار به شما نداده است.

خوشبختانه، به نظر می‌رسید که گروه فسیلی می‌دانست که در مورد ساعت واقعی چه می‌کند.

چیزی که می توانم در مورد اسدرا اتوماتیک بگویم این است که برای مردانی که می خواستند تأکید کنند که در واقع به ساعت های ابزاری خوب علاقه دارند (راحت و خوانا است) بهترین است، اما آنها کمی سبک مدرن و شخصیت تزئینی را در کمد لباس خود دوست دارند.

 فکر می‌کنم گفته می‌شود که پوشنده طراحی را دوست دارد، شاید از راه‌های درست حساس باشد، و البته علاقه‌مند به تحت تأثیر قرار دادن تماشاگران نیز هست.

سفری در تاریخ و میراث برند امپریو ارمانی 0365

Emporio Armani Esedra Automatic: Design

وقتی ساعت Emporio Armani Esedra را برای اولین بار دیدم، بلافاصله آن را دوست داشتم، حتی اگر می‌دانستم سنم از جمعیت اولیه آن خارج شده است.

این همان ساعتی است که قبلاً یک TAG Heuer بود و شاید یک ساعت Montblanc در آن زمان باید می بود (اما از آن زمان بسیار فراتر رفته است). این یک ساعت “فانتزی” برای یک نوجوان بالغ تا یک حرفه ای است که شروع به برداشتن گام های واقعی در حرفه خود می کند که باعث شکستن بانک نمی شود.

با یک قاب و دستبند استیل کامل، همراه با حرکت اتوماتیک سوئیسی، قیمت زیر 1000 دلار هم منصفانه و هم معقول به نظر می رسد.

به‌عنوان بخشی از مجموعه Emporio Armani Swiss Made، می‌توانید ببینید که چگونه Esedra نه تنها دارای روکش زیبایی است، بلکه یک کیف و طرح دستبند اصلی نیز دارد.

قاب فولادی با عرض 43 میلی‌متر فقط 10 میلی‌متر ضخامت دارد اما با دستبند پهن 22 میلی‌متری خود به طرز شگفت‌انگیزی می‌پوشد.

من دوست دارم پیوندها چگونه ارگانیک هستند، به خصوص پیوندهای مربوط به خود مورد.

بهترین بخش طراحی کیس این است که چگونه خطوط تیغه ها به محافظ تاج همگرا

می شوند و سپس چگونه تاج – با کابوشن مشکی خود – به آرامی با خطوط قاب ادغام می شود.

این به خوبی انجام شده است و به جلوگیری از ظاهر شدن اسدرا مانند یک ساعت فولادی گرد صیقلی کمک می کند.

در پشت ساعت یک پنجره نمایشگاهی وجود دارد که حرکت تزئین شده را نشان می دهد.

من دوست دارم که قاب پشتی با استفاده از پیچ وصل شود.

این معمولاً برای مقاومت کلی در برابر آب خوب نیست، اما با پیچ‌های غرق شده زیبا به نظر می‌رسد.

به قاب بسته شده است یک دستبند سه حلقه که اصل اسدرا است.

این دستبند دارای نوعی چین خوردگی از وسط از طریق پیوند میانی است و پیوندها ظاهری شبیه طرح شورون تکراری را ایجاد می کنند.

اساساً متفاوت نیست، اما آنقدر متمایز است که به طور مثبت برجسته شود.

پیوندهای بیرونی دستبند برس خورده است که با پوشش بالای بند قاب مطابقت دارد. پیوندهای مرکزی جلا داده شده اند و دستبند به طور ایمن با گیره ای به سبک پروانه ای با طراحی زیبا بسته می شود.

Emporio Armani نسخه‌هایی از Esedra را در یک بند در مقابل یک دستبند تولید می‌کند، اما با چنین دستبند زیبا، من نمی‌توانم از ظاهر منسجم‌تری که ساعت با قاب و دستبند در کنار هم دارد چشم پوشی کنم.

در صفحه ساعت، زمان ساده ای با طرح تاریخ دارید، با توجه به حفظ تقارن.

پنجره تاریخ در ساعت 6 قرار می گیرد و طول عقربه ها در واقع کم و بیش درست است.

اغلب اوقات ساعت‌هایی از این دست از برندهای دیگر دارای عقربه‌های بسیار کوتاهی هستند، اما در این مورد، با توجه به شجره‌نامه طراحان Esedra، صفحه به‌خوبی به‌عنوان نشانگر زمان عمل می‌کند.

صفحه خود ساده اما در طراحی موثر است.

امپوریو آرمانی می‌خواست کمی به ساعت‌های سنتی اشاره کند، بنابراین از عقربه‌های شکل برگ و اعداد به سبک Breguet برای برخی از نشانگرهای ساعت استفاده کردند. استفاده از عناصر طراحی سنتی ساعت مانند این در طراحی کیس های معاصر اغلب در تطبیق بخشی از کلاس با یک شیء کاربردی دیگر بسیار موفق است.

Emporio Armani Esedra Automatic: ساعت

برای ایجاد کنتراست اما حفظ تم رنگی روشن، صفحه Esedra در مرجع ARS8651 از عقربه‌های رزگلد (با رنگ‌آمیزی درخشان در وسط) و نشانگر ساعت در مقابل صفحه نقره‌ای استفاده می‌کند. جلوه به خوبی کار می کند، و من واقعاً خوانایی این شماره گیری زیبا را دوست دارم.

عمق نیز به این دلیل ایجاد می شود که نشانگرهای ساعت کمی بلند شده اند و همچنین یک مرکز کمی برآمده روی صفحه مهر شده وجود دارد که دارای یک الگوی مثلثی تکرار شونده است. باز هم، این چیزی انقلابی نیست، اما کار خود را در ارائه یک تم تزئینی و ظریف به یک کیف و دستبند به سبک ورزشی انجام می دهد.

این یک ساعت لباس برای مردانی است که می‌خواهند به آنها پیشنهاد دهند که فعال باشند.

قاب با عرض 43 میلی متر به خوبی ساخته شده است اما فقط تا عمق 50 متری در برابر آب مقاوم است.

این اکثر نیازها را برآورده می کند، اما من فکر می کنم چیزی که اسدرا را از داشتن 100 متر مقاومت در برابر آب باز می دارد، نداشتن تاج پیچ به پایین و شاید نحوه اتصال کیس پشت است. برای کارهای شهری و اداری، Emporio Armani Esedra را می توان به راحتی مورد استفاده قرار داد زیرا 50 متر مقاومت در برابر آب فراوان است.

بالای صفحه یک کریستال تخت یاقوت کبود با پوشش AR قرار دارد.

در داخل ساعت یک حرکت خودکار STP 1-11 وجود دارد، که منطقی است زیرا STP متعلق به گروه فسیل است (می توانید در مورد بازدید aBlogtoWatch از STP بخوانید).

به یک معنا، ممکن است بتوانید ساعت را به صورت داخلی صدا کنید. حداقل، این یک جنبش درون گروهی است.

STP 1-11 اتوماتیک در فرکانس 4 هرتز با حدود دو روز ذخیره انرژی کار می کند.

این حرکت دارای تزئینات سبکی بر روی آن است که با توجه به اینکه می توانید آن را از پشت قاب مشاهده کنید، یک لمس زیبای افزوده شده است.

Emporio Armani Esedra Automatic: کاربردی

Emporio Armani Esedra که در جایی بین یک ساعت لباس و یک ساعت ورزشی معمولی طراحی شده بود، طبیعتاً از منظر مد همه کاره بود.

صفحه‌های رنگ روشن ذاتاً کمی به چشم می‌آیند و همچنین در طراحی کمی سنتی‌تر در نظر گرفته می‌شوند، بنابراین می‌توانست برای آن دسته از خریدارانی که می‌خواهند خوش‌پوشیده و در عین حال محافظه‌کار ظاهر شوند، جذاب باشد. ممکن است مجموعه‌داران ساعت کمتر لذتی را در مورد Esedra بیابند، نه به این دلیل که ساعت خوبی نیست، بلکه بیشتر به این دلیل است که برای افرادی طراحی شده است که یک ساعت یا مجموعه بسیار کوچکی دارند.

اسدرا با تلاش برای اینکه در بسیاری از مواقع ساعت مچی باشد، مسلماً شخصیت بسیار ساده‌ای نیز دارد.

مجموعه‌دارانی که ساعت‌هایی را به‌طور خاص برای داستان‌های خود انتخاب می‌کنند، حرف زیادی برای گفتن در مورد این ساعت خوش‌نظر نخواهند داشت، اما فقط تا حدودی کاریزماتیک.

مطمئناً می‌توانم بگویم که اسدرا را بیشتر دوست دارم، زیرا می‌تواند ساعتی زیبا و راحت باشد که کاربرد آن را فدا نمی‌کند، نه به دلیل طراحی متمایز یا عنصر فنی.

همه یک ساعت پیچیده با داستانی پیچیده نمی خواهند.

اگر برای پوشیدن در محل کار و تقویت ظاهر خود در تاریخ ها فقط به یک ساعت خوش ظاهر نیاز داشتید، Emporio Armani Esedra Automatic ARS8651 بیش از حد کافی بود.

با این حال بهتر است، یک اسنوب ساعت چیز زیادی برای شکایت نداشته باشد: خوش‌ساخت، خوش‌طراحی و نسبت به هزینه‌اش به خوبی طراحی شده است.

سفری در تاریخ و میراث برند امپریو ارمانی 0365

این همچنین به این معنی است که این نوع ساعتی است که یک عاشق ساعت ممکن است به عنوان هدیه برای کسی در زندگی خود بخرد که ساعت های زیادی نمی پوشد.

خلاصه‌ی پایانی

با توجه به مطالب مطرح شده در این مقاله، مدل‌های معروف ساعت‌های امپریو ارمانی از زیبایی، کیفیت و ارزش بالایی برخوردار هستند .

هر یک از مدل‌های مذکور، با ویژگی‌ها و خصوصیات خاص خود، جایگاه ویژه‌ای در دل علاقه‌مندان به ساعت‌های لوکس دارند .

دوستان عزیزی که قصد خرید یا مشاوره درباره ی ساعتهای امپریو ارمانی رو دارند یا علاقه مند به دیدن مدل های بیشتر ساعت های امپریو ارمانی هستند

میتوانند از طریق سایت مستر اسپشیال با ما در ارتباط باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به فروشگاه آقای خاص می باشد.