ساعت های جیبی : قدیم و جدید 6854

ساعت های جیبی : قدیم و جدید 6854
86 / 100

ساعت های جیبی : قدیم و جدید 6854

ساعت های جیبی : قدیم و جدید 6854

ساعت های جیبی : قدیم و جدید 

به قدیم سفر کنید تا جد فناوری قابل حمل و چگونگی تسخیر ساعتهای جیبی بر بازار را پیدا کنید.

وقتی حرف از فناوری پوشیدنی به میان می‌آید که توسط ساعتهای هوشمندی که می‌توانند عملکرد فیزیکی ما را محاسبه کنند و سیستم تهویه مطبوع را از راه دور کنترل کنند، ما علاقه داریم این ایده را دریابیم که هیچ چیز در تاریخ بشریت تا این حد انقلابی نبوده است.

با این حال، تاریخ تمایل به تکرار دارد، و ضرب المثل قدیمی که می گوید هیچ چیز جدید نیست، زمانی که به قدیم سفر می کنیم و جد واقعی فناوری پوشیدنی را دنبال می کنیم، نور جدیدی به خود می گیرد. ساعتهای جیبی، در میان پیچیده‌ترین و فشرده‌ترین محصولات تکنولوژیکی زمان خود، از عمری ۵۰۰ ساله برخوردار بوده‌اند، قبل از اینکه در انتهای قرن بیستم به روی مچ دست مهاجرت کنند.

اگرچه ساعتهای جیبی در نهایت سلطه خود را به حکومت ساعت‌های مچی تسلیم کردند، اما هرگز به طور کامل حذف نشدند و سال‌ها مورد توجه و طمع مجموعه‌داران قرار گرفتند. و وقتی حرف از ساعتهای جیبی با پیچیدگی‌های متعدد به میان می‌آید، هیچ چیز تا به امروز نمی‌تواند برتری ساعت جیبی Henry Graves Supercomplication Patek Philippe را داشته باشد.

ساعت جیبی پتک که توسط Sotheby’s Geneva در سال 2014 به فروش رسید، کامل رکوردها را در حراجی شکست و به قیمت نجومی 24 میلیون دلار دست یافت. تقریباً یک میلیون دلار برای هر قطعه و رکورد با ارزش ترین ساعت در تاریخ حراج را در دست دارد. شرکت واشرون کنستانتین در سال 2015 یک ساعت جیبی را به نمایش گذاشت که دارای 57 عدد شئ بود و آن را پیچیده‌ترین ساعت جیبی تولید شده تا به امروز کرد.

ساعت های جیبی : قدیم و جدید 6854

ساعت جیبی Vacheron Constantin’s Reference

57260 از طلای سفید به دلیل 57 سنگ آن و 260 سالگی برند نامیده شده است.

پس چه زمانی ساعتها کوچک شدند و به ساعت تبدیل شدند و چرا در یک جیب قرار گرفتند؟ اگرچه سابقه ساعتهای مینیاتوری به اواسط قرن پانزدهم بازمی‌گردد، اما این یک قفل‌ساز فعال از نورنبرگ آلمان بود که توانست اجزای بزرگ یک ساعت را به ظاهری قابل حمل کوچک‌تر کند. پیشرفت چشمگیر پیتر هنلاین برای تأمین انرژی جنبشی در دهه 1520 به بحث محافل علمی اروپایی تبدیل شد و ساعتهای پوشیدنی کوچک او چشم افراد اروپا را به خود جلب کرد.

این ساعتهای کوچک که برای ساعت‌ها فقط به یک عقربه مجهز بودند، همچنین به شکل استوانه‌ای یا کروی بودند و به عنوان آویز به دور گردن انداخته می‌شدند، به لباس وصل می‌شدند یا در کیفی در قسمت کمر آویخته می‌شدند. ساعت‌های جیبی که در به روز ترین فناوری‌های پوشیدنی طبقه بندی میشدند، نمادی ارزشمند برای ثروتمندان بودند و روکش‌های محافظ، صفحه و قاب پشتی آن‌ها به اشیایی‌ برای لوکس‌ترین تزئینات تبدیل می‌شدند که با نقاشی‌های میناکاری مینیاتوری، جواهرسازی و حکاکی‌ها تزئین شده بودند.

ساعت های جیبی : قدیم و جدید 6854

پیتر هنلاین، یک قفل ساز از نورنبرگ، اجزای بزرگ یک ساعت را در اوایل دهه 1500 مینیاتوری کرد و به قالبی قابل حمل تبدیل کرد.

تا وقتی که چارلز دوم، پادشاه انگلستان، جلیقه را در دهه 1660 به دربار خود معرفی کرد، این ساعت های کوچک به جیب منتقل شدند. شکل ساعت تغییر کرد و گردتر و مسطح تر شد و روندی امکان پذیر شد که برای قرن ها مقاومت داشت. با ظهور ساخت انبوه و شکل جدیدی از حمل و نقل که به شدت بر زمان‌بندی متکی بود: راه‌آهن؛ هنوز دامنه ساعت‌های جیبی و قدرتمند تا اخر قرن نوزدهم به طبقه کارگر نمی‌رسید.

ساعت های جیبی : قدیم و جدید 6854

چارلز دوم پادشاه انگلستان در دهه 1660 جلیقه را به دربار خود معرفی کرد و ساعت های کوچک آن روز به جیب جلیقه منتقل کردند.

جنگ جهانی اول انتقال از جیب به مچ دست را در قالب ساعت های نظامی نشان داد. دشواریهای جنگ سنگر، ​​ساعت‌های جیبی را نه تنها غیرعملی، بلکه خطرناک و مردان را متقاعد کرد که ساعت‌های مچی دستبندهای زنانه نیستند، بلکه لوازم جانبی مردانه هستند. اگرچه آنها هیچ وقت برتری سابق خود را به دست نیاورده‌اند. تشخیص اینکه آیا این واکنشی به تسخیر بیش از حد ابزارهای تکنولوژیکی بی روح بر زندگی ما است یا بیانیه ای از اصالت، سخت است. اما امروزه ساعتهای جیبی در بازار وجود دارد که مطابق با هر سلیقه و قیمت در دسترس هستند.

مدل‌های کلاسیک مانند ساعت جیبی Frédérique Constant با یک کت و شلوار سه تکه سنتی خوب به نظر می‌رسند، در حالی که طراحی صنعتی Manometrino جولیانو ماتزولی برای آویزان شدن از شلوار جین شما ساخته شده است.

هرمس، مترادف با قشنگ ترین محصولات چرمی و به خودی خود یک ساعت ساز معتبر، در اوایل سال جاری دو ساعت جیبی نفیس به نمایش گذاشت، یکی با صفحه لعابی ظریف و یک ژاکت چرمی، دیگری تزئین شده با یک نقاشی میناکاری مینیاتوری که نشان دهنده یک پلنگ است.

ساعت های جیبی : قدیم و جدید 6854

ساعت جیبی Manometrino توسط طراح ایتالیایی Giuliano Mazzuoli جلوه ای صنعتی دارد و می‌توان آن را با یک جین پوشید.

حتی ساعت‌های پنرای، برندی که به یاد ساعت‌های غواصی حرفه‌ای خود معروف است، تسلیم جذابیت ساعت جیبی شده و ساعت نمادین Radiomir خود را به یک ساعت جیبی و ساعت رومیزی تبدیل کرده است. در اخر، برای مسافران مدرن، مدل خیره کننده Orbis Terrarium Montblanc وجود دارد. تایمرهای جهانی پیچیدگی منظمی هستند که نه تنها در یک نگاه به شما وقت را در سراسر دنیا می دهند، بلکه در سفر بعدی شما به یک ابزار محبوب تبدیل می شوند.

ساعت های جیبی : قدیم و جدید 6854

امیدوایم توانسته باشیم در مورد ساعت های جیبی اطلاعات جذابی در اختیارتان گذاشته باشیم.

مستر اسپشیال مرجع کاملی برای خرید ساعت مچی میباشد. برای مشاهده مدلهای متفاوت به سایت مستر اسپشیال سر بزنید.

4 thoughts on “ساعت های جیبی : قدیم و جدید 6854

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به فروشگاه آقای خاص می باشد.