باتری ساعت مچی

در آن دسته از ساعت هایی که از نوع ساعت های کوارتز باشند رایج ترین اتفاق آن است که باتری ساعت از کار بیفتد.

البته لازم است به این نکته توجه داشته باشید که یک ساعت با کیفیت با باتری مناسب باید حداقل در حدود ۲ سال عمر کند.

برای بررسی عوامل خرابی باتری راه حل هایی وجود دارد که عبارتند از:

دیجیتال بودن ساعت یا اندازه باتری ساعت و عملکردهایی که دارد.

اغلب استفاده از کرنوگراف بودن در دمای شدید از دیگر عواملی است که می تواند در خرابی باتری اثرگذار باشد.

زمانی که ساعت شما را از کار افتاد باید آن را به یک تکنسین سرویس نشان دهید. اگر باتری ساعت شما مشکل داشته باشد باید آن را تعویض کنید.

ورود آب به ساعت

امکان دارد که آب داخل ساعت شما نفوذ کرده باشد چرا که وجود حتی یک قطره آب داخل ساعت می تواند باعث خرابی آن شود.

ساعت دارای ریزدنده هایی است که با در معرض آب قرار گرفتن زنگ می زند و همین باعث می شود که از کار بیفتند.

اغلب اگر محیط شما مرطوب باشد یا در تماس با رطوبت بالا باشید امکان دارد که ساعت شما از کار بیفتد و آسیب ببیند.

آسیب فیزیکی ساعت

همانطور که در مطالب بالاتر نیز اشاره کردیم ساعت یک اکسسوری روزانه است که مرتب از آن استفاده می شود و در معرض آسیب قرار دارد پس طبیعی است

که در طی روز به جاهای مختلف برخورد کند بی آنکه ما متوجه آن باشیم.

امکان دارد که در محیط کار یا محل تحصیل تان یا حتی در خانه به طور اتفاقی در موقع برخورد دست تان با یک وسیله ساعت آسیب ببیند

یا بند ساعت شل شود و از دستتان بیفتد.

این عوامل ناگهانی و غیر پیش بینی امکان دارد که به ساعت شما آسیب برساند و سبب آسیب داخلی ساعت شود یعنی چرخ های داخلی یا چرخ دنده های ساعت خراب شوند.

ضعیف بودن قطعات موتور ساعت در هنگام تولید

در داخل ساعت های لوکس چرخ دنده ها و قطعات داخلی مرتب و با دقت بسیاری جاگذاری شده  اند چرا که هر یک از چرخ دنده ها عملکرد مهمی در سیستم ساعت دارند. امکان دارد که در موقع تولید ساعت چرخ دنده ها به درستی جاگذاری نشده باشند و قطعات داخلی با دقت قرار نگرفته باشد و همین امر سبب شده تا موتور ساعت ضعیف عمل کند.

میزان دمای محیط

ساعت های مچی که مجهز به باتری گوارتز هستند کمتر از ساعت های اتوماتیک تحت تاثیر دما قرار می گیرند.

ساعت هایی که از نوع کوکی و اتوماتیک می باشد باید هر هشت ساعت یک بار شارژ شوند. برای حفظ عملکرد مناسب باتری ساعت دمای محیط باید بین ۱۰ تا ۳۵ درجه باشد به عنوان مثال اگر شما در طول فصل زمستان ساعت را از مچ باز کنید و آن را در دمای محیط قرار دهید ساعت نمی تواند زمان دقیق را به شما نشان دهد.

در ساعت های دیجیتال از کریستال مایع برای صفحه نمایش استفاده می شود که در دمای زیر نقطه انجماد پاسخگو نیست و اغلب در دماهای بالا صفحه تاریک می شود.

رنگ قاب ساعت یا بند ساعت

در زمان خرید ساعت رنگ قاب و رنگ بند آن از مواردی است که شما می توانید با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید و همانطور که مطلع هستید.

ساعت ها در طرح و رنگ ها و مدل های متنوعی در بازار موجود می باشد برای رنگ کردن بدنه ساعت از دو تکنولوژی متفاوت با کیفیت های مختلف استفاده می شود یکی از آن ها آبکاری و دیگری رنگ پی وی دی است برای ماندگاری بیشتر رنگ بدنه ساعت از مواد شیمیایی و مواد شوینده باید آن را دور نگه دارید. اغلب اگر بدنه ساعت شما بند چرم میباشد باید در موقع برخورد با آب آن را سریع خشک کنید اغلب اگر ساعت شما از نوع رنگ مسی یا رزگلد باشد زودتر صدمه می بیند پس باید در زمان خرید ساعت به خوبی از آن نگهداری نمایید تا بتوانید طولانی مدت از آن استفاده کنید.

دلایل خرابی و از کار افتادن ساعت مچی 0340