درباره مجموعه برایتلینگ کرونومات Breitling Chronomat 0361

96 / 100

درباره مجموعه برایتلینگ کرونومات Breitling Chronomat

درباره مجموعه برایتلینگ Breitling Chronomat

راهنمای خرید نهایی برایتلینگ کرونومات Breitling Chronomat

Breitling Chronomat ساعتی است که در آزمون زمان مقاومت کرده است.

این ساعت در جنگ جهانی دوم استفاده شد، در برابر بحران کوارتز مقاومت کرد، در دهه 1980 پس از سقوط شرکت دوباره اختراع شد و امروزه به عنوان یکی از محبوب ترین و محبوب ترین ساعت های این برند شناخته می شود.

اگرچه Breitling Chronomat از زمان عرضه مجدد آن تقریباً چهل سال پیش در تجسم های مختلف بی شماری ظاهر شده است، مجموعه a به طور کلی موفق شده است هویت اصلی خود را در نسل های مختلف حفظ کند و سطح یا قابلیت تشخیص در صنعت ساعت های لوکس را ارائه می دهد.

تعداد کمی از ساعت ها می توانند مطابقت داشته باشند.

در حالی که نام Chronomat را می‌بینید که به طیف گسترده‌ای از مدل‌های مختلف متصل است، اما همه آن‌ها با حاشیه‌های متمایز خود که با علامت‌های «Rider Tabs» در قطب‌هایشان نصب شده‌اند، متحد هستند.

Breitling در شکل مدرن خود، Chronomat را به عنوان بهترین ساعت ورزشی همه منظوره با سبکی پیچیده و طیف گسترده ای از پیکربندی های مختلف طراحی کرده است.

علاوه بر این، در حالی که Breitling Chronomat تولید کنونی یک ساعت لوکس بدون شک مدرن است، تعدادی از عناصر طراحی فردی متفاوت را در خود جای داده است که مدل‌های مورد علاقه طرفداران را از تاریخ غنی Chronomat به یاد می‌آورد.

اگرچه مجموعه Chronomat یکی از پیشنهادات سنگ بنای کاتالوگ Breitling است، اما این ساعت در طول سال ها از یک ساعت ابزاری ساخته شده برای دانشمندان به یک ساعت خلبانی حرفه ای و به یکی از معروف ترین مدل های Breitling تبدیل شده است. 

درباره مجموعه کنونی Breitling Chronomat

درباره مجموعه برایتلینگ Breitling Chronomat

ویژگی های کلیدی Breitling Chronomat تولید فعلی

سال معرفی: 2020 اندازه های قاب: 32 میلی متر، 36 میلی متر، 42 میلی متر، 44 میلی متر

مواد: فولاد ضد زنگ، طلای قرمز 18 عیار، دو رنگ (فولاد ضد زنگ و طلای قرمز 18 عیار)، فولاد ضد زنگ و پلاتین

تنظیمات: زمان + تاریخ یا کرنوگراف با تاریخ

رنگ صفحه: مشکی، سفید، نقره ای، آنتراسیت، سبز، آبی، آبی یخی، مسی، مادر مرواریدی، مشکی، مادر مرواریدی، بژ، سبز نعنایی، صورتی

جنس درخشان: Super-LumiNova

حاشیه ها: ثابت یا چرخان با مقیاس زمانی سپری شده. “Rider Tabs” واقع در قطب ها

کریستال: یاقوت کبود با پوشش ضد تابش در هر دو طرف

حرکات: Breitling Caliber 77 (SuperQuartz)، Breitling Caliber 10 (Self-Winding)، Breitling Caliber 01 (Self-Winding)

مقاومت در برابر آب: 100 متر / 330 فوت، 200 متر / 660 فوت

بند و دستبند: بند چرمی با سگک بازکننده، بند لاستیکی یا دستبند فلزی “Rouleaux”

محدوده قیمت خرده فروشی: 3950 دلار تا 25650 دلار آمریکا (تقریبا) در حالی که Breitling Chronomat از زمان عرضه مجدد خود در سال 1984 در کاتالوگ این برند حضور ثابتی داشته است، این مجموعه در سال 2020 زمانی که Breitling نسل کاملاً جدیدی از ساعت های ورزشی چند منظوره مورد علاقه طرفداران خود را منتشر کرد، به روز رسانی بزرگی دریافت کرد.

در حالی که زیبایی شناسی کلی محدوده تولید فعلی به طور قابل توجهی از تعدادی ارجاعات مختلف Chronomat از آرشیوهای این برند نشأت می گیرد، قدرت بخشیدن به نسخه های کرنوگراف جدید Breitling Chronomat حرکت داخلی B01 این برند است که این ورزش مورد علاقه طرفداران را به ارمغان می آورد. مستقیماً به دوران مدرن تماشا کنید.

درباره مجموعه برایتلینگ Breitling Chronomat

تاریخچه برایتلینگ کرونومات

Breitling در سال 1884 توسط لئون برایتلینگ در سنت ایمیر، سوئیس تأسیس شد و عمدتاً بر روی ساخت گاه‌نگارها تمرکز داشت.

تا سال 1899، برایتلینگ حتی حق ثبت اختراع ساعت جیبی کرنوگراف ساده را به دست آورد و تا سال 1892، این کارگاه به یک کارخانه جدید در La Chaux-de-Fonds با 60 کارمند گسترش یافت.

دهه بعد با پیشرفت‌های بزرگی در کرنوگراف‌ها و کرونومترها، از جمله تایمرهایی با مقیاس سرعت سنج برای اندازه‌گیری سرعت و ضربان‌سنج‌هایی برای پزشکان برای اندازه‌گیری ضربان نبض مشخص شد.

در نهایت، ویلی برایتلینگ (نوه بنیانگذار) شرکت را به دست گرفت و به پیشرفت های پدربزرگش در کرنوگراف ها ادامه داد و اولین کرنوگراف مچی جهان را با دو فشار دهنده ثبت کرد که در نهایت زمینه را برای کرونومات در سال 1940 فراهم کرد.

تمرکز بیشتر تلاش های شرکت بر روی ایجاد ساعت برای خلبانان و ساعت برای هواپیماها.

حتی نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا در طول جنگ جهانی دوم مشتری Breitling بود و برخی از بمب‌افکن‌ها و جت‌های جنگنده خود را با ساعت‌های داشبورد Breitling مجهز کرده بود.

Chronomat یکی از اولین ساعت‌های ابزار Breitling بود، اما ساعت‌ساز می‌خواست این مدل را از تمام ساعت‌های خلبانی دیگر آن زمان متمایز کند، بنابراین برند آن را به جامعه علمی مانند مهندسان و ریاضی‌دانان عرضه کرد (از این رو نام آن Chronomat است.

– ترکیبی از کلمات “کرنوگراف برای ریاضیدانان”). ساعت‌های اولیه Breitling Chronomat دارای قاب‌های قاعده‌ای بودند و اولین مدل‌هایی از این برند بودند که این ویژگی منحصربه‌فرد را داشتند که از آن زمان به عنصر طراحی امضای مجموعه Navitimer تبدیل شده است.

در طول سال‌ها، تکرارهای زیادی از کرونومات انجام شده است، از اولین کرنوگراف خودکار در اواخر دهه 1960 تا نسخه کوارتز در طول بحران بدنام کوارتز در دهه 1970.

برای Breitling، مانند بسیاری دیگر از ساعت‌سازان قدیمی در آن زمان، بحران کوارتز برای تجارت مضر بود و شرکت را مجبور کرد در سال 1979 برای فروش عرضه شود.

با این حال، این شرکت گم نشد و در سال 1980 دوباره راه‌اندازی شد – فقط بدون Chronomat در خط تولید خود. .

در واقع، این ساعت تا سال 1984 بازگردانده نشد، این بار کاملاً برای خلبانان طراحی شده بود تا دانشمندان.

با وجود تغییر، Chronomat اکنون یکی از مشهورترین ساعت‌های Breitling و به راحتی یکی از پرفروش‌ترین ساعت‌های آن است.

در سال 2004، Breitling حتی دوباره خط را به روز کرد، این بار با معرفی Chronomat Evolution در سال 2004 و در سال 2009، ساعت را با کالیبر B01، اولین حرکت کاملاً داخلی Breitling، دوباره اختراع کرد.

درباره مجموعه برایتلینگ Breitling Chronomat

شماره گیری Breitling Chronomat

امروزه دو نوع صفحه اصلی در Breitling Chronomat وجود دارد – صفحه کرنوگراف با سه شماره گیری فرعی که در ساعت های 3، 6 و 9 قرار دارند، و صفحه ساده تر زمان و تاریخ که دارای شاخص های باتوم و تاریخ است.

پنجره در محل ساعت 6. صفحه کرنوگراف به طور انحصاری در ساعت‌های بزرگ‌تر Chronomat Breitling یافت می‌شود که همگی در حال حاضر دارای قاب‌های 42 میلی‌متری هستند. از لحاظ تاریخی، Breitling Chronomat به دلیل شماره گیری های پیچیده کرنوگراف خود شناخته شده بود، اولین کرونومات Breitling در دهه 1940 دارای دو شماره گیری فرعی در ساعت 3 و 9 بود.

همچنین یک Chronomat بسیار نادر از سال 1946 با شماره گیری فرعی 12 ساعته اضافی وجود دارد.

با این حال، این طراحی دو رجیستری تا حد زیادی در دهه 1950 باقی ماند زیرا این ساعت همچنان به محبوبیت خود ادامه می داد، در نهایت در دهه 1960 برخی به روز رسانی های کوچک مانند یک نشانگر فلش در ساعت 12 دریافت کرد.

ما همچنین اولین Chronomat خودکار را در این مدت می بینیم که یک صفحه پررنگ تری دریافت می کند .

– یا یک صفحه مشکی با زیررجیسترهای نقره ای/سفید و مقیاس بیرونی یا یکی با یک صفحه سفید و یک مقیاس بیرونی با زیررجسترهای سیاه و هم هر دو نسخه.

همچنین دارای لهجه های قرمز روشن است.

اما در دهه 1970، صفحه‌های ساعت به‌شدت تغییر کردند، این بار به‌کلی شماره‌های فرعی کرنوگراف را حذف کردند، زیرا ساعت دیگر یک کرنوگراف نبود.

هر سه مدل تولید شده در این مدت شامل قانون اسلاید Chronomat بودند، اما دیگر عملکرد کرنوگراف نداشتند .

– صفحه‌ها اکنون دارای نشانگرهای ساعت باریک و چهره‌های ساده‌شده بودند. در دهه 1980 زمانی که Chronomat تحت مالکیت جدید Breitling دوباره اختراع شد، شماره های فرعی کرنوگراف بازگشته بودند اما به موقعیت های 6، 9 و 12 با پنجره تاریخ در ساعت 3 منتقل شدند.

از نظر رنگ، در طول سال‌ها، صفحه‌های کرونومات تا حد زیادی بین آبی، سیاه و سفید/کرم تغییر کرده‌اند.

با این حال، Breitling Chronomat همچنین دارای شماره‌های سبز و حتی بسیار کمیاب زرد «FOR AMERICA» است.

مجموعه فعلی دارای یک صفحه قاتل نعناع برای مدل های زمان و تاریخ، علاوه بر گزینه های کلاسیک تر مانند سیاه، سفید، نقره ای و آبی است.

درباره مجموعه برایتلینگ Breitling Chronomat

اندازه قاب های کرونومات Breitling

در حال حاضر سه اندازه کیس در مجموعه مدرن Chronomat وجود دارد، 32mm، 36mm و 42mm. در گذشته، اندازه قاب‌های کرونومات مانند اولین ساعت‌های اتوماتیک کرونومات با کیس بزرگ به اندازه 49 میلی‌متر بود.

اخیراً، اندازه Chronomat برای نسخه محدود Jet Team GMT MB04108P/BD76 به 47 میلی متر رسیده است.

با این حال، اندازه اصلی Chronomat 36 میلی‌متر است که برای آن زمان که اکثر ساعت‌های مردانه معمولاً بین 34 تا 36 میلی‌متر بودند، کاملاً استاندارد بود.

به طور سنتی، مواد مورد برای Breitling Chronomat فولاد ضد زنگ و طلا، و همچنین فولاد ضد زنگ دو رنگ و طلا بوده است.

با این حال، Breitling مواد را قبلاً به روز کرده است، مانند GMT که در بالا ذکر شد، با استفاده از یک بدنه فولادی ضد زنگ مشکی برس خورده برای احساسی مدرن و تاکتیکی. وقتی صحبت از قاب به میان می‌آید، فلز معمولاً با بدنه مطابقت دارد، مگر اینکه دو رنگ باشد، که در آن قاب همیشه طلایی است.

در مورد طراحی قاب ها، این قاب ها نیز در طول سال ها تغییر کرده اند.

هنگامی که Breitling برای اولین بار ساخت این ساعت را آغاز کرد، این برند در واقع برای ثبت اختراع برای قاب چرخان خود که دارای مقیاس داخلی دایره‌ای با قاعده اسلاید در زیر کریستال بود، درخواست داد.

قاب چرخشی آن زمان شامل یک مقیاس دور سنج بیرونی برای اندازه گیری فاصله در طول زمان بود.

چیزی که به عنوان یک قاب دندانه دار شروع شد همچنین برای مدت کوتاهی به یک قاب مهره ای تبدیل شد (مانند آنچه ما در Navimeter می شناسیم و دوست داریم).

در اواخر دهه 1960 با “قاب بزرگ” ما همچنین یک مکانیسم قاب دنده ای کاملا جدید و ثبت شده با لبه دندانه دار بیشتری دریافت کردیم.

در دهه 1980، کرونومات با یک قاب زمان‌بندی چرخشی به‌روزرسانی شد که به چهار زبانه سوار برآمده مجهز شده بود که به خلبان اجازه می‌داد در حالی که در کابین خلبان دستکش می‌پوشید، به راحتی قاب را در دست بگیرد –

این یکی از راه‌هایی بود که برایتلینگ نام تجاری را تغییر داد.

به جای ساعتی که برای دانشمندان در نظر گرفته شده است، به عنوان یک ساعت خلبانی مدل شود.

در دهه 2000، قاب دوباره با فونت متفاوتی برای اعداد و همچنین علائم 5 دقیقه ای گسترده تر به روز شد.

امروزه، حاشیه‌ها یک جهته هستند و نشانگرهای 5 و 15 دقیقه‌ای را برای نسخه‌های غیر کرنوگراف و همین‌طور برای کرنوگراف نشان می‌دهند، اما با نشانگرهای دقیقه اضافی در افزایش 15 دقیقه اول و آخر.

درباره مجموعه برایتلینگ Breitling Chronomat

دستبند Breitling Chronomat

امروزه، دستبندهای مدرن Chronomat دارای ظاهری یکپارچه هستند (اگرچه قابل جابجایی هستند)، که طراحی یکپارچه را از قاب از طریق بند ارائه می دهد.

این دستبندهای فلزی از جنس استیل ضد زنگ، دو رنگ و طلای جامد برای مطابقت با قاب ساعت‌هایشان در دسترس هستند و نسل کنونی دارای دستبند امضای مجموعه «Rouleaux» است که با پیوندهای گرد زیبای آن مشخص می‌شود.

همچنین چند مدل با بند چرمی موجود است که تا دهه 1970 دستبند سنتی Chronomat بودند، زمانی که این برند شروع به تولید مدل‌های کوارتز با دستبندهای یکپارچه کرد تا با روندهای آن زمان همراه بماند.

با شروع تولد دوباره Chronomat در طول دهه 1980، همچنان شاهد دستبندهای فلزی Breitling برای Chronomat هستیم، مانند دستبندهای Rouleaux و Pilot.

قیمت برایتلینگ کرونومات

مانند اکثر برندهای ساعت های لوکس سوئیسی، قیمت Breitling بسته به مواد، اندازه و ویژگی ها / عوارض بسیار متفاوت است.

با این حال، محدوده قیمت اصلی ساعت‌های Breitling Chronomat جدید از جنس استنلس استیل حدود 4000 تا 8000 دلار است.

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، ساعت‌های برایتلینگ طلا قیمت‌های خرده‌فروشی بسیار بالاتری دارند، اما در بازار ثانویه حدود 25 تا 30 درصد کاهش پیدا می‌کنند، که آنها را به ارزش پیشنهادی عالی تبدیل می‌کند.

امروز در سطح خرده فروشی، می توانید یک Breitling Chronomat 32 میلی متری از جنس استنلس استیل با حرکت کوارتز را با قیمت 3800 دلار تهیه کنید.

گران ترین ساعت Chronomat با قیمت 25650 دلار برای یک مدل 36 میلی متری با حرکت خودکار که کاملاً با طلای قرمز ساخته شده است.

ساعت‌های کرونومات از جنس استنلس استیل با حرکات کرنوگراف مکانیکی معمولاً محبوب‌ترین در میان کلکسیونرها هستند و اکثر نمونه‌ها را می‌توان با قیمتی بین 4000 تا 7000 دلار در بازار ثانویه خریداری کرد.

درباره مجموعه برایتلینگ Breitling Chronomat

حرکات برایتلینگ کرونومات

در طول سال‌ها، زمانی که Breitling Chronomat را به‌روزرسانی و ارتقا داد، این برند همچنین ساعت را با انواع حرکات مختلف تجهیز کرد.

در زیر، فهرستی جامع از تقریباً تمام حرکات مورد استفاده Breitling Chronomat در طول سال‌ها گردآوری کرده‌ایم.

ونوس 175: در اوایل کرونومات در دهه 1940 استفاده شد.

امضا شده، 17 جواهر با کرنوگراف مرکزی برای ثبت ثانیه، ثبت کرنوگراف دقیقه در ساعت 3 با قابلیت ضبط تا 45 دقیقه، و عقربه ثانیه دویدن روی شماره گیری فرعی ساعت 9. Venus 178: در مدل‌های شماره‌گیری بسیار محدود 3-رجیستر دهه 1940 استفاده می‌شود.

ونوس 184: مجهز به فاز کرونومات ماه، بالاترین خط کرونومات آن زمان. دارای نسخه 3-رجیستر شامل فاز ماه و پیچیدگی تاریخ.

ونوس 175: در کد کرونومات استفاده شده است. 769، رجوع کنید.

808 و «مورد بزرگ» رفر. 818.

Valjoux 7733: تجهیز شده در ref. 818 در اواخر دهه 1970.

کالیبر 11/12: اولین کیس بزرگ کرونومات اتوماتیک مجهز به یک حرکت میکروروتور کرونو-ماتیک جدید به نام کالیبر 11 بود که پس از یک سال کمی تغییر یافت و به کالیبر 12 تغییر نام داد.

این حرکت همچنین برای مرجع 8808. Valjoux 7740: Chronomat ref. 7808 در سال 1973 با یک حرکت زخمی دستی مجهز شد.

کوارتز: در طول بحران کوارتز، برایتلینگ به کوارتز تغییر مکان داد و کرنوگراف را هم برای «مورد بزرگ» 9108 و هم برای رفرنس معمولی کنار گذاشت.

7808 با این حرکت. Valjoux 7750: این حرکت 17 جواهر در اولین رفرنس استفاده شد.

81950s و همچنین اصلاح شده برای Chronomat Moonphase ref. 81950 و همچنین با یک تایمر قایق رانی برای Chronomat Yachting ref. 81950

. Breitling 13: این حرکت در ref 39.8 Breitling Chronomat Blackbird با اندازه عجیب و غریب استفاده شد.

A13350 که در سال 1993 معرفی شد. امروزه Blackbird اکنون بخشی از خط “Avenger” است.

Breitling B01: Chronomat سرانجام حرکتی را دریافت کرد که به طور کامل توسط Breitling طراحی و ساخته شد.

امروزه برایتلینگ از سوپرکوارتز کالیبر 77 برای ساعت‌های 32 میلی‌متری، کالیبر 10 خودکار برای مدل‌های 36 میلی‌متری و کالیبر 01 خودکار برای 42 میلی‌متر استفاده می‌کند، و همه این‌ها دارای تمایز حرکت‌های داخلی هستند.

درباره مجموعه برایتلینگ Breitling Chronomat

شماره سریال Breitling Chronomat

در زیر، سال و محدوده مربوط به شماره سریال‌های قدیمی مورد استفاده برای ساعت‌های کرنوگراف توسط Breitling را فهرست کرده‌ایم.

اگر Chronomat دارید، می‌توانید با پیدا کردن محدوده شماره سریال آن، سال تقریبی تولید آن توسط Breitling را تعیین کنید.

1944: 563659-568959

1945: 568971-636507

1946: 636508-692266

1947: 703562-717737

1948: 717784-728688

1949: 728724-740210

1950: 740405-769843

1951: 769844-808456

1952: 808457-817915

1953: 817916-832126

1954: 832127-844123

1955: 844124-868778

1956: 868779-889562

1957: 889563-898029

1958: 898830-910504

1959: 910505-922163

1960: 922164-933063

1961: 933064-947803

1962: 947804-963553

1963: 963554-975997

1964: 975998-1002734

1965: 1002735-1060398

1966: 1060399-1122809

1967: 1122810-1204581

1968: 1204582-1262904

1969: 1262905-1337825

1970: 1337826-1356899

1971: 1356900-1382203

1972: 1382204-1406566

1973: 1406567-1426969

1974: 1426970-1433372

1975: 1433373-1439417

1976: 1439418-1442922

1977: 1442923-1448464

1978: 1448465-1448473

درباره مجموعه برایتلینگ Breitling Chronomat

سوالات متداول Breitling Chronomat

در زیر تعدادی از رایج ترین سوالات در مورد ساعت Breitling Chronomat آورده شده است.

Breitling Chronomat چیست؟ Breitling Chronomat یک ساعت مچی کرنوگراف است که ابتدا در سال 1940 تولید شد و سپس در سال 1984 توسط این برند احیا شد. Chronomat قبلاً ساعتی بود که برای دانشمندان و ریاضیدانان طراحی شده بود اما به عنوان ساعت خلبانی تغییر نام داد و اکنون یک ساعت ورزشی روزمره است.

Breitling Chronomat که در سال 2009 منتشر شد، اولین ساعتی بود که به طور کامل توسط Breitling تولید شد و دارای حرکت داخلی Caliber B01 بود.

آیا Breitling Chronomat ساعت خوبی است؟ Breitling Chronomat یک ساعت عالی است که دارای حرکات درجه یک و پرداخت ماهرانه است.

با سابقه‌ای که به دهه 1940 بازمی‌گردد، نمونه‌های قدیمی بسیاری از این ساعت و همچنین نسخه‌های مدرن وجود دارد و همه آنها سبک منحصر به فرد و تفاوت‌های زیبایی‌شناختی خود را ارائه می‌دهند.

Breitling Chronomat چقدر است؟ در بازار خرده فروشی، Breitling Chronomat بین 3800 تا 20500 دلار برای شما هزینه خواهد داشت.

در بازار ثانویه می‌توانید Chronomat را با قیمت‌های عالی پیدا کنید – معمولاً از 3 تا 8 هزار دلار برای مدل‌های فولادی ضد زنگ و از آنجا برای نسخه‌های فلزی گرانبها و ارجاعات قدیمی یا کلکسیونی کمیاب افزایش می‌یابد.

درباره مجموعه برایتلینگ Breitling Chronomat

خلاصه‌ی پایانی

با توجه به مطالب مطرح شده در این مقاله، مدل‌های معروف ساعت‌های برایتلینگ  از زیبایی، کیفیت و ارزش بالایی برخوردار هستند .

هر یک از مدل‌های مذکور، با ویژگی‌ها و خصوصیات خاص خود، جایگاه ویژه‌ای در دل علاقه‌مندان به ساعت‌های لوکس دارند .

دوستان عزیزی که قصد خرید یا مشاوره درباره ی ساعتهای برایتلینگ رو دارند یا علاقه مند به دیدن مدل های بیشتر ساعت های برایتلینگ کرونومات هستند

میتوانند از طریق سایت مستر اسپشیال با ما در ارتباط باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به فروشگاه آقای خاص می باشد.