خرید ساعت های قدیمی و کلکسیونی به چه صورت است؟ 9669

خرید ساعت های قدیمی و کلکسیونی به چه صورت است؟ 9669

 خرید ساعت های قدیمی و کلکسیونی به چه صورت است؟ 9669

بازار ساعت‌های قدیمی چیزی کاملاً متفاوت از ساعتهای نسبتاً نو و آکبند است. هر ساعتی که قبل از سال 1990 تولید شده باشد، می تواند قدیمی در نظر گرفته شود، اگرچه بعضی از کلکسیونرها حداکثر سال “قدیمی” را سال 1980 یا حتی قبل تر از آن می دانند.

ما می خواهیم از سال 1990 به عنوان پایۀ این مطلب استفاده کنیم، که نکاتی را در مورد خرید ساعت های قدیمی ارائه می دهد، اما در اخر شما باید خودتان تصمیم بگیرید که آیا یک ساعت به اندازه کافی قدیمی است که بتوانید آن را به عنوان “قدیمی” بدانید.

هنگام خرید ساعت های قدیمی باید به دو مطلب بسیار مهم دقت کرد:

  • آیا به فروشنده ساعت اعتماد دارید؟

آیا فروشنده موقع فروش ساعتهای قدیمی شهرت خوبی دارد؟ تحقیق کردن! انجمن‌ها، گروه‌های فیس‌بوک و وبلاگ‌های کافی وجود دارند که ممکن است به صورت مثبت یا منفی از فروشنده نام برده باشند. اگرچه ممکن است کلیشه ای به نظر برسد، اما یاد بگیرید که به احساسات درونی خود اعتماد کنید. اگر خرید به نظر خوب یا منطقی نیست، آن را رها کنید و مطمئن باشید که یک قطعه قدیمی دیگر از راه خواهد رسید.

  • آیا در مورد ساعتی که می خواهید تهیه کنید تا جایی که می توانید اطلاعات کسب کرده اید؟

WatchTime.com همیشه یک منبع عالی اطلاعات است. در مورد ساعت‌های قدیمی پوشش دیتای کمی وجود دارد. اگر تازه اغاز کرده اید، گوگل بهترین دوست شماست. بعضی وقتا وب‌سایت‌های نسبتاً کوچکی پیدا می‌کنید که فقط در یک برند یا حتی یک مدل تخصص دارند و اینها می‌توانند جواهر باشند.

 خرید ساعت های قدیمی و کلکسیونی به چه صورت است؟ 9669

ناشر مندنی کار خوبی در زمینه مستندسازی ساعت‌های رولکس انجام داده است، اما کتاب دیگری درباره ساعت‌های اسپیدمستر (توسط WatchPrint)، Moonwatch Only، استانداردهای تازه ای را تعیین می‌کند. کتاب‌هایی از این دسته ممکن است گران به نظر برسند، اما می‌توانند شما را از اشتباهاتی که بعداً هزینه بسیاری برای شما به همراه خواهد داشت، باز دارند. اینجا بخوانید چرا باید روی یک کتاب خوب در مورد ساعت سرمایه گذاری کنید.

 خرید ساعت های قدیمی و کلکسیونی به چه صورت است؟ 9669

فراتر از همه اینها، چند مورد دیگر نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت، که به بعضی از آنها در این مطلب در مورد ساعتهای دارای مالکیت به طور کامل اشاره کردیم.

سابقه خدمات

انتظار نداشته باشید که فاکتورهای دهه 1950 و 1960 در فروش گنجانده شود. فکر می کنم والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ شما هم دیگر اینها را ندارند. مهم است که یک ساعت قدیمی از نظر فنی در وضعیت عالی باشد. اگر نه، با توجه به در دسترس بودن (و قیمت ها!) قطعات یدکی می توانید از شرایط بد گذر کنید.

این می تواند یک راه زیادی باشد. بعضی از ساعت‌سازان می‌توانند قطعات را خودشان بازتولید کنند، یا از چیزی از یک موتور دیگر استفاده مجدد کنند. بهترین کار این است که ساعت در محل تولید سرویس شود، اما داشتن رسید از یک ساعت ساز خوب نیز این کار را انجام می دهد، تا وقتی که مدرکی وجود داشته باشد که از ساعت مراقبت شده است.

 خرید ساعت های قدیمی و کلکسیونی به چه صورت است؟ 9669

جعبه و اوراق

اگر ساعتی 30 یا 40 ساله باشد، کاملاً معمول است که جعبه و دفترچه راهنمای اصلی آن از بین رفته باشد. در صورت امکان، مطمئن شوید که جعبه مناسب ساعت خود را تهیه کرده اید.

باید با ساعت واقعی مطابقت داشته باشد یا حداقل از نظر فنی درست باشد. در طول سال ها، بعضی از برندهای ساعت از جعبه های مختلفی برای ساعت های خود استفاده می کردند. بعضی از برندها می توانند اطلاعات مربوط به جعبه ها و دفترچه های راهنما را به شما ارائه دهند.

یکی دیگر از موضوعاتی که می‌خواهم به آن اشاره کنم «منشأ» است. وقتی که فروشنده ساعت مواردی را به شما پیشنهاد می‌کند که منشأ ساعت را نشان می‌دهند خیلی مراقب باشید تا به شما ثابت کند که معتبر است. اینها ممکن است شامل عکس‌هایی از افرادی باشد که ساعت را روی برگه‌هایی با امضای صاحب اول بسته‌اند.

متاسفانه فقط منشأ واقعی مهم است. اقلام قابل قبول شامل فاکتورهایی با ذکر شماره سریال و/یا شماره موتور صحیح و کار انجام شده بر روی ساعت و اغلب اوراق اصلی و مهر شده و کارت گارانتی می باشد. برای اقلامی که ماهیانه به نظر می رسند یا کوچکترین نشانه ای از ساختگی برای فروش دارند، حق بیمه پرداخت نکنید.

ساعت مچی مردانه اودمار پیگه اتومات AUDEMARS PIGUET ROYAL 0956

پس بهترین مکان برای پیدا کردن بعضی از این ساعتهای زیبا کدامند؟

  • فروشندگان ساعت

بله، این یک مورد واضح دیگر است. تعدادزیادی از این ها وب سایت هایی دارند که در آن سهام خود را لیست می کنند. در هر صورت، اگر وب سایتی نداشته باشند و برای بازدید به شما نزدیک نباشند، مشکل ساز می شود. مطمئن شوید که وارد یک برنامه روزانه یا هفتگی می شوید که در آن از وب سایت های این فروشندگان ساعت بازدید می کنید تا ساعت های “ورودی” آنها را از دست ندهید.

مطمئن شوید که آنها را نشانه گذاری کرده و راه خود را از طریق آنها ادامه دهید. توضیحات و عکس های خوب کلید هستند. من ترجیح می‌دهم تصویری را ببینم که بهترین ترکیب یا محیط زیبا را نداشته باشد، اما در عوض تمام جزئیات جزئی و اساسا ساعت را «همانطور که هست» نشان می‌دهد.

خرید ساعت های قدیمی و کلکسیونی به چه صورت است؟ 9669

  • انجمن های ساعت مچی

من بعضی از بهترین ساعت های خود را با استفاده از انجمن های ساعت پیدا کردم. بیشتر انجمن‌های ساعت، مثل watchuseek.com و omegaforums.net، یک «تالار فروش» دارند که اعضای آن‌ها می‌توانند ساعت‌های خود را در آن عرضه کنند. دومی نه تنها ساعت‌های قدیمی امگا را ارائه می‌کند، بلکه مجموعه‌ای از برند های دیگر را نیز ارائه می‌دهد.

نکته مهم در مورد انجمن ها این است که قیمت ها وسوسه انگیزتر از قیمت های ارائه شده توسط فروشندگان ساعت است. به یاد داشته باشید که فروشندگان خصوصی به ندرت ضمانت ارائه می دهند، پس باید مطمئن شوید که چه چیزی می خرید. این کار را می توان با بررسی پست های مربوط به این فروشندگان در انجمن هایی که ساعت ها را ارائه می دهند برطرف کرد. آیا فروشنده ای است که به نظر بررسد شهرت خوبی دارد، دانش خوبی از موضوع و غیره دارد؟

  • نمایشگاه های ساعت / نمایشگاه های تجاری

نمایشگاه‌های ساعت در اروپا (عمدتا در آلمان) منابع خوبی برای ساعت‌های قدیمی هستند. تنها عیب این است که شما باید در محل برای خرید تصمیم بگیرید و کامل بررسی ها را نیز در محل انجام دهید. اجازه ندهید فروشنده با عجله شما را بخواهد و کارت ویزیت خود را بخواهد وقتی که می خواهید کمی وقت داشته باشید تا درباره آن فکر کنید یا بررسی آنلاین انجام دهید.

با گوشی خود از ساعت عکس بگیرید. در هر صورت، همیشه موقع خرید در این نمایشگاه ها درخواست ضمانت (یا حداقل سیاست بازگشت) کنید. اکثر فروشندگان حرفه ای هستند که از این نمایشگاه ها برای فروش سهام خود و اغلب برای خرید ساعت های جدید خود استفاده می کنند (آنها همچنین یک ساعت قبل از زمان افتتاحیه فرصت دارند تا “خرید” خود را انجام دهند).

خرید ساعت های قدیمی و کلکسیونی به چه صورت است؟ 9669

نمایشگاه‌های ساعت و نمایشگاه‌های تجاری، تعداد بسیاری از کلکسیونرهای ساعت را به خود جذب می‌کنند.

  • گروه های فیس بوک

چند گروه در فیس بوک وجود دارد که در آنها ساعت ارائه می شود. این یک راه بسیار کارآمد (و رایگان) برای تبلیغ برای کسی است که می خواهد ساعت خود را بفروشد. اکثر این گروه ها برای عموم آزاد نیستند، پس باید درخواست عضویت کنید. این عمدتا به دلایل حفظ حریم خصوصی/امنیتی است. فقط به فیس بوک بروید و Watch Sales یا عبارات مشابه را پیدا کنید. ممکن است یک گروه محلی در منطقه یا کشور خود پیدا کنید که در آن ساعت‌های قدیمی ارائه شوند.

  • فروشندگان خصوصی / طبقه بندی شده

سناریوی ایده آل این است که فروشنده زمانی می خواهد ساعتی بفروشد شما را پیدا کند. در چنین مواقعی این فروشندگان به پول نیاز دارند و شما بهترین قیمت را خواهید داشت. با این حال، اگر خودتان را به سایر کلکسیونرهای ساعت نشناسانید، این احتمال خیلی زیاد نیست.

زمانی در انجمن‌ها یا گروه‌های مرتبط با ساعت‌های فیس‌بوک فعال هستید و به مردم اجازه می‌دهید که از چه نوع ساعت‌های قدیمی استفاده می‌کنید، دیر یا زود چیزی به شما پیشنهاد می‌شود. قانون سرانگشتی این است: اگر فعالانه ساعتی را پیدا کنید،بیشترین قیمت را خواهید پرداخت. اگر مردم برای ارائه ساعت خود به شما مراجعه کنند، بهترین قیمت را دریافت خواهید کرد.

خرید ساعت های قدیمی و کلکسیونی به چه صورت است؟ 9669

بک ساعت قدیمی از برند edox

اگر به ساعت های قدیمی و کولکسیونی علاقه دارید یا قصد تهیه آن را دارید تیم ما میتواند در این باره به شما مشاوره و راهنمایی دهد تا انتخاب درست و ایده آلی داشته باشید.

خدمات مورد نیاز ساعتهای لوکس 69690
نوشته قبلی

خدمات مورد نیاز ساعتهای لوکس 69690

نوشته بعدی

تاریخچه ساعت های تگ هویر 00369 TAG HEUER

تاریخچه ساعت های تگ هویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید