خدمات مورد نیاز ساعتهای لوکس 69690

خدمات مورد نیاز ساعتهای لوکس 69690
85 / 100

خدمات مورد نیاز ساعتهای لوکس 69690

خدمات مورد نیاز ساعتهای لوکس 69690

ممکن است فکر کنید چون مبلغ قابل توجهی را برای یک محصول ساعت لوکس هزینه کرده اید، زمانی که فروشگاه/وب سایت را ترک می کنید، بخش عمده ای از پرداخت های شما هزینه شده است.

و در حالی که این احتمال وجود دارد که برای سال‌های بعد صحیح باشد، هزینه سرویس‌دهی یک ساعت مکانیکی پیچیده (یا حتی نسبتاً ابتدایی) در طول سال‌ها افزایش می‌یابد و مجموع آن اغلب در نهایت قیمت خرده‌فروشی اصلی را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

از یک طرف، این یک نشانه خوب است. به این معنی است که خرید شما ارزش حفظ و نگهداری را داشته است، که سال ها همراهی وفادار بوده است، و در آن زمان برای شما شادی بسیاری به ارمغان آورده است.

و به همان اندازه که صاحبان ساعتهای لوکس از ارائه آنها برای سرویس “خوشحال” هستند، همیشه از اینکه مجبور به پرداخت کردن مقداری پول نقد فقط برای کارکردن چیزی هستند (مخصوصاً زمانی به نظر می رسد که در اول کار به درستی کار می کند، کمی ناراحتی وجود دارد).

اول از همه: ساعت‌هایی مانند رولکس ساب‌مارینر برخی «ضد گلوله» نامیده می‌شوند و به دلیل مقاومتشان مورد تحسین قرار می‌گیرند. با این حال، صرف نظر از اینکه چیزی در تولید آن چقدر مقاوم است، همه اشیاء مکانیکی احتیاج به نگهداری منظم دارند.

اکثر کمپانی های ساعت سازی لوکس به مشتریان توصیه می کنند که هر 3 تا 5 سال یکبار برای اطمینان از عملکرد بهینه و محافظت در برابر سایش و خرابی جدی، ساعت خود را سرویس کنند، اگرچه بعضی از تولید کنندگان اکنون ساعت هایی با فواصل خدمات تا ده سال تولید می کنند (این زمان برای ساعتهای های کپی هرسال یکبار یا هرنیمسال یکبار است). اما دقیقاً منظور از آن چیست و آیا همیشه باید به توصیه ساعت ساز پایبند بود؟

خدمات مورد نیاز ساعتهای لوکس 69690

این که «خدمت» برای چه چیزی است تا حد بسیاری به کمپانی که با آن سر و کار دارید بستگی دارد. اگر ساعت شما با یک موتور شخص ثالث یا یک ساخت داخلی کار می کند، می تواند تفاوت ایجاد کند. همچنین بسته به ثبات برند می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. و به همان اندازه که باطنی است، ارزش بررسی این را دارد که هر برند چه مدت ضمانت می کند که بتواند ساعتهای خود را بعد از فروش تعمیر کند.

به طور کلی، اکثر برندهای مشهور اطمینان دارند که می‌گویند قطعات لازم برای بازسازی ساعت‌های خود را تا 30 سال پس از خرید از اول خواهند داشت. این مدت زمان مناسبی است، اما اگر قصد دارید در میراثی سرمایه گذاری کنید تا به فرزندان خود بسپارید، ممکن است دقیقاً آن چیزی نباشد که می خواهید بشنوید.

با در نظر گرفتن این اخطارها، بیایید به اصطلاحات “عملکرد بهینه” و “سایش و پارگی جدی” بپردازیم. احتمالاً برای هیچ یک از طرفداران ساعت سازی لوکس تعجب آور نیست که اقلام مورد بحث ماشین هایی با تنظیم دقیق هستند. صدها مولفه چندین بار در ثانیه تعامل دارند تا زمان را به چشمان شما برسانند.

این به این معنی است که هزاران فرصت فعال در ساعت وجود دارد تا ایرادی پیش بیاید. برای اطمینان از عملکرد روان این اجزای بی شمار، روان کننده های مخصوص تولید شده بر روی سطوح مورد نیاز برای تحمل بار سنگین اعمال می شود.

با گذشت زمان، این روان‌کننده‌ها می‌توانند خشک شوند، به‌ویژه در صورت تماس کثیفی یا بریده‌شده از اجزای آسیب‌دیده با آنها، به سرعت منعقد می‌شوند. اگر ذرات اضافی به روان کننده راه پیدا کند، می تواند تأثیر مضر مضاعفی بر اجزایی داشته باشد که خود روان کننده برای حفاظت از آنها استفاده شده است.

ساعت مچی مردانه پتک فیلیپ چرمی اتومات Patek Philippe 01258

دلایل نیاز ساعتهای لوکس به خدمات

به عنوان مثال، فرض کنید که یک تراشه برنجی ظریف از دندان چرخ در هنگام ضربه شدید به ساعت شکسته می شود. این خیلی غیر معمول نیست و حتی ممکن است اصلاً بر زمان نگهداشتن ساعت تأثیر نگذارد. این تراشه می تواند مدت زمان زیادی را در داخل مکانیزم غلت بزند و باعث ایجاد حداقل آسیب و وقفه ناچیز شود.

با این حال، اگر راه خود را به روان کننده پیدا کند، احتمالاً در آنجا می چسبد. و هنگامی که گیر می کند احتمالاً با تماس مکرر با اجزای ریز کاری شده مثل پینیون چرخ ها آسیب قابل توجهی بوجود می اورد.

و حتی اگر پینیون‌های چرخ معمولاً از فولاد تولید شوند (که بسیار سخت‌تر از برنج است)، وجود یک جسم خارجی در اطراف یا بین نقطه باربری سنگین یک پینیون همچنان می‌تواند فلز را در طول زمان تخریب کند، سطح آن را زبر کند و اصطکاک را افزایش دهد. بین پینیون یاتاقان جواهر که در آن قرار دارد، و در نتیجه بر توانایی ساعت در حفظ زمان خوب تأثیر می گذارد.

خدمات مورد نیاز ساعتهای لوکس 69690

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه در برابر تعمیرات ضروری

دشواری های کوچکی مثل این مشکلات، روانکاری یا آسیب جزئی به قطعات ناشی از استفاده عمومی و ضربه های اسمی، مواردی هستند که سرویس های معمولی می توانند از آنها محافظت کنند.

فقط به این دلیل که ساعت شما ایرادی را نشان نمی دهد، به این معنی نیست که ساعتی در داخل آن دم نمی زند. و آسیب به پینیون چرخ (حتی آسیب به حدی قابل توجه که پینیون به گرد و غبار تبدیل می شود و کاملاً از بین می رود) آسیب کوچکی است که می تواند به یکی از اجزای مهمتر به ویژه صفحه اصلی وارد شود.

منظور از فرسودگی جدی این است. نقطه ای که در آن بخش بزرگی از موتور نیاز به جایگزینی دارد، نقطه ای است که همه مالکان می خواهند از آن اجتناب کنند. این نه تنها گران است، بلکه می تواند زمان بر باشد. اغلب می تواند تاثیر بسیار منفی بر ارزش ساعت داشته باشد و تا آنجا پیش برود که منشأ آن را از بین ببرد.

تغییر یک چرخ سوم تصادفی برای یک چرخ دیگر مشابه از بسته یک چیز است. تغییر یک صفحه پایه سریالی کاملاً چیز دیگری است. آشکار شدن این شکست‌های بزرگ معمولاً زمان بسیاری را می‌طلبد، اما مهم است که در بالای این موارد باقی بمانید تا مسائل عمده‌ای مثل آنچه توضیح داده شد رخ ندهند.

خدمات مورد نیاز ساعتهای لوکس 69690

خدمات شخص ثالث در برابر موتور های داخلی

در اینجا شما باید یک بازی استراتژیک انجام دهید. اکثر برندهای جدید اکثر موتور های خود را خریداری می کنند. این موتورها نیز تمایل دارند که اسب های کار ساده باشند. مزیت دوگانه این امر واضح است: اولاً، این موتورهای متداول به راحتی از مارک های دیگر در دسترس هستند و تقریباً تمام مراکز خدماتی، می توانند قطعات را برای آنها تهیه کنند.

ثانیا، این موتورها خیلی پیچیده نیستند و به احتمال زیاد آنقدرها هم مزاج نیستند (به استثنای چند مورد قابل توجه). این بدان معناست که می توانید این ساعتها را بدون نگرانی بیش از حد به زمین بکشید. اگر تیک تاک و حفظ زمان مناسب است، ارسال آن به سرویس کار به طور منظم مثل هر سه سال یکبار ضروری نیست (و ممکن است کمی بیشتر از پنج سال سرویس نخواهد، به خصوص اگر بخشی از چرخش باشد و به طور دائم به مچ دست شما متصل نباشد.)

برای ساعت‌های پیچیده‌تر با میراث معتبر (مثلاً پتک فیلیپ)، نیازی به استرس ندارید. این برندها اغلب می‌توانند از قرن‌ها دانش برای تعمیر تقریباً هر چیزی که نام آن‌ها را یدک می‌کشد، استفاده کنند.

برندهای به روزتر در این سطح، اما چندان مورد اعتماد نیستند. برندهای با فناوری پیشرفته که بر مواد جدید و مکانیک های جدید تأکید دارند (و به طور اساسی نخواهند داشت) ظرفیت ضمانت تامین بخشی را تا وقتی که همتایان قدیمی خود دارند، ندارند. پس اگر این نوع ساعتی است که ترجیح می دهید استفاده کنید، در نگهداری آن کوشا باشید.

از تکیه بر خدمات مشتری برند نترسید و بخواهید کار با کیفیت خوب انجام شود تا اطمینان حاصل شود که تیک تاک مورد علاقه شما برای سالهای دور به خوبی کار کند.

خدمات مورد نیاز ساعتهای لوکس 69690

2 thoughts on “خدمات مورد نیاز ساعتهای لوکس 69690

 1. My developer is trying to convince me to move to
  .net from PHP. I have always disliked the idea
  because of the expenses. But he’s tryiong none the less.
  I’ve been using WordPress on numerous websites for about a year and am anxious about switching to another platform.
  I have heard excellent things about blogengine.net.
  Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it?
  Any help would be greatly appreciated!

 2. I am really inspired with your writing talents
  as smartly as with the layout on your blog.
  Is that this a paid topic or did you customize it yourself?
  Anyway stay up the nice high quality writing, it’s uncommon to see a nice weblog like
  this one these days..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به فروشگاه آقای خاص می باشد.