تاریخچه برند ساعت اودمار پیگه 0302 AUDEMARS PIGUET

تاریخچه برند ساعت اودمار پیگه 0302 AUDEMARS PIGUET
88 / 100

تاریخچه برند ساعت اودمار پیگه 0302 AUDEMARS PIGUET

تاریخچه برند ساعت اودمار پیگه 0302 AUDEMARS PIGUET

تاریخچه برند ساعت اودمار پیگه 0302 AUDEMARS PIGUET

تاریخچه برند اودمار پیگه AP

تاریخچه اودمار پیگه ( ای پی ) بی نظیر است . در Rubber B، این ایده که ارتباط قابل توجهی بین تاریخچه یک شرکت و کیفیت کار آن وجود دارد هرگز فراموش نمی شود .

و به عنوان یکی از تولید کنندگان پیشرو بند ساعت لاستیکی سفارشی، Rubber B معتقد است که مهم است که به شرکت هایی که تعهد ما را نسبت به هنرهای برجسته در دنیای ساعت شناسی در زمان فرصت ایجاد می کنند، توجه داشته باشیم .

کمتر شرکتی به اندازه Audemars Piguet بر دنیای ساعت سازی تاثیر گذاشته است .

شعار این شرکت «برای شکستن قوانین، ابتدا باید بر آنها مسلط شوی»، بسیار با اخلاق شرکت همخوانی دارد – یکی از نوآوری های مستمر و ترس از ریسک نکردن،

حتی زمانی که اوضاع بسیار وخیم به نظر می رسد .

Audemars Piguet در سال 1881 توسط دو دوست دوران کودکی خود، Jules Louis Audemars و Edward Auguste Piguet تاسیس شد .

این یک تصور اشتباه رایج است که “Audemars Piguet” در واقع یک نام و نام خانوادگی است، اما اینطور نیست

– بلکه ترکیبی از نام خانوادگی این دو مرد است . این دو دوست در جوانی از هم جدا شدند،

اما در نهایت موفق شدند در اوایل دهه 20 زندگی خود دوباره به هم متصل شوند و یکی از بزرگترین شرکت های ساعت سازی جهان را ایجاد کنند .

این شرکت در Vallée de Joux در سوئیس تأسیس شد، که منطقه ای است که در دنیای ساعت سازی بسیار مهم است .

این به این دلیل است که این منطقه سرشار از منابع طبیعی مانند آهن بود که برای فرآیند ساخت ساعت ضروری بودند (و هنوز هم هستند) .

تاریخچه برند ساعت اودمار پیگه 0302 AUDEMARS PIGUET

هر دوی این افراد قبلاً در زمان تأسیس شرکت ساعت ساز بودند – Audemars قبلاً حرکات ساعت را برای شرکت Tiffany ایجاد کرده بود،

در حالی که Piguet در تنظیم حرکات ساعت متخصص بود. پس از تصمیم گیری برای همکاری،

این دو مرد مسئولیت های خود را تقسیم کردند تا شرکت بتواند کارآمدتر باشد: Audemars مسئول نظارت بر تولید ساعت ها و جنبه های فنی مربوط به آنها بود،

در حالی که Piguet مسئول مدیریت فروش و مدیریت بود . این دو مرد تصمیم گرفتند که شرکت با گذشت زمان یک امر خانوادگی باقی بماند

– نسل دوم رهبری آن شامل پل لوئیس اودمارس و پل ادوارد پیگه خواهد بود و نسل سوم اعضای خانواده ژاک لوئیس اودمارس و پالت پیگه را در درون خود برجسته خواهند کرد. 

تاریخچه برند ساعت اودمار پیگه 0302 AUDEMARS PIGUET

چگونه ساعت رویال اوک برای همیشه جهان را تغییر داد؟

اودمار پیگه اولین ساعت مچی تکرارکننده دقیقه‌ای را در سال 1892 توسعه داد. تکرارکننده دقیقه‌ای به دلیل عملکرد صدای زنگ آن که از یک نوار لغزنده برای ایجاد زنگ‌های مختلف یا “گونگ” با استفاده از چکش‌های داخلی برای ایجاد جلوه استفاده می‌کند، قابل توجه است .

این می تواند در صورت درخواست اتفاق بیفتد. دکمه فشار دهنده را فشار دهید و 3 گونگ دقیقاً ساعت، ربع ساعت و دقیقه ساعت را به شما می‌گویند .

ریپیتر دقیقه ای یکی از منحصر به فردترین طرح هاست، اگرچه ریپیترها بیش از یک قرن قبل از پیشرفت AP وجود داشتند .

داشتن یک ساعت تکرارکننده بیانیه ای را بیان می کند زیرا فقط افراد ثروتمند می توانند چنین ساعتی نفیس را بخرند .

ساعت جیبی Grand Complication در سال 1899 ساخته شد که شامل یک گونگ ضربتی بزرگ و کوچک با تکرار کننده دقیقه، زنگ هشدار، تقویم دائمی، ثانیه های ضربان، کرنوگراف با پرش ثانیه ها و عقربه چند ثانیه بود .

در سال 1921 AP اولین ساعت مچی ساعت پرش را ساخت .

در سال 1925، AP نازک ترین کالیبر ساعت جیبی را توسعه داد و در سال 1934 اولین ساعت جیبی اسکلت دار را توسعه داد . در سال 1946 آنها نازک ترین ساعت مچی را ساختند. دوباره در سال 1986، آنها اولین ساعت فوق نازک توربیلون خود پیچشی را توسعه دادند .

اگرچه تاریخچه Audemars Piguet ثابت کرد که از زمان تأسیسش در اواخر دهه 1800 به چندین دستاورد فنی دست یافته است، اما عرضه ساعت مچی رویال اوک بود که نام شرکت را برای همیشه در تالارهای مقدس تاریخ طالع بینی حک کرد .

در دهه 1970، ساعت‌سازان اروپایی و آمریکایی با بحرانی مواجه بودند که قبلاً هرگز آن را ندیده بودند .

شرکت‌های تولیدکننده ساعت‌های مچی آسیایی بازار را با ساعت‌های مچی کوارتز پر می‌کردند که تولید آن‌ها ارزان‌تر بود و برای مصرف‌کنندگان عادی بسیار مقرون به صرفه‌تر بود . در نتیجه، این شرکت‌ها در تلاش بودند تا محصولات خود را بفروشند و در ذهن افراد عادی باقی بمانند .

تاریخچه برند ساعت اودمار پیگه 0302 AUDEMARS PIGUET

Audemars Piguet تصمیم گرفت که یک اقدام رادیکال را برای اصلاح این وضعیت انجام دهد .

آنها به جای ساخت ساعتی ارزان‌تر برای رقابتی ماندن، ساعتی گران‌قیمت می‌ساختند که چیزی را به مصرف‌کنندگان ارائه می‌کرد

که قبلاً هرگز به عنوان نقطه مقابل دیده نشده بود . این ابزار رادیکال چه بود؟ این ساعت رویال اوک خواهد بود که اولین ساعت مچی ورزشی لوکس جهان بود .

برای تحقق کامل این چشم انداز، Audemars Piguet باید یک طراح ساعت بیاورد که به همان اندازه ایده آل و جسور باشد .

بازار ساعت های لوکس زاییده فکر جرالد جنتا بود که بازار ساعت را با شور و شوق به آتش کشید و شور و اشتیاق به ساعت سازی را در دنیای بازل 1972 دوباره برانگیخت .

جرالد جنتا، طراح ساعت سوئیسی تثبیت شده که به خاطر طراحی منحصر به فرد و منحصر به فرد خود شناخته شده بود .

او اولین ساعت اسپرت لوکس را تصور کرد. این فقط یک ساعت ابزار مانند رولکس و سایر برندها نبود. این باید دارای انحصاری باشد

که تعداد کمی از آنها می توانستند به آن دست یابند و قیمتی متناسب با آن داشته باشند .

رویال اوک با طراحی الهام گرفته از کلاه غواصی قدیمی، در زمان عرضه کاملا رادیکال در نظر گرفته شد. اگرچه این ساعت در زمان اولیه عرضه به دلیل قیمت بالا و طراحی جعبه‌ای آن موفقیت‌آمیز نبود، اما در طول سال‌ها پیروان خود را توسعه داد و امروزه از نظر خط تولید، چهره Audemars Piguet باقی مانده است .

Audemars Piguet همراه با افرادی مانند Jaeger-LeCoultre، Vacheron Constantine، Rolex، پتک فیلیپ و A. Lange & Söhne Zeitwerk، خود را به عنوان یکی از ساعت‌سازان جام مقدس تثبیت کرده است .

این باشگاه انحصاری از بهترین ساعت سازان تاریخ است. افرادی که دارای ساعتی از یکی از این ساعت سازان هستند،

با هر ساعتی که دارند، آنها را به آثار هنری زیبا و تاریخچه ساعتی نفیس دعوت می کنند. هر ساعت دست ساز، قطعه ای از آثار هنری متحرک است

که بیش از پوشاندن دیوار اتاق غذاخوری انجام می دهد. این یک اثر هنری است که می تواند مالک را در مچ دست خود در هر کجا که می رود همراهی کند

و بسته به مدل زمان، تاریخ، زنگ هشدار و بسیاری از عملکردهای دیگر را ارائه دهد .

تاریخچه برند ساعت اودمار پیگه 0302 AUDEMARS PIGUET

Audemars Piguet یک سازنده سوئیسی ساعت‌های جیبی و ساعت‌های مکانیکی لوکس است که دفتر مرکزی آن در Le Brassus، سوئیس قرار دارد .

این شرکت توسط Jules Louis Audemars و Edward Auguste Piguet در Vallee de Joux در سال 1875 تأسیس شد و در سال 1881 نام Audemars Piguet & Cie را به خود اختصاص داد. این شرکت از بدو تأسیس به صورت خانوادگی بوده است.

Audemars Piguet یک سازنده ساعت بسیار معتبر است.این شرکت بیشتر برای معرفی ساعت مچی رویال اوک در سال 1972 شناخته شده است،

که به این برند کمک کرد تا در صنعت ساعت سازی به شهرت برسد .

تاریخچه برند ساعت اودمار پیگه 0302 AUDEMARS PIGUET

توسعه های اخیر برند اودمارپیگه AP

در دهه 1970،اودمارپیگه به جایگاه مهمی در صنعت ساعت سازی دست یافت، به ویژه پس از معرفی مجموعه رویال اوک.

رهبران نسل چهارم شرکت هر دو از خانواده Audemars هستند، از جمله Jasmine Audemars و Olivier Frank Edward Audemars در حال حاضر، این شرکت یکی از اعضای فعال فدراسیون صنعت ساعت سازی سوئیس FH است و سالانه حدود 40000 ساعت تولید می کند.

شعار برند اودمارپیگه

یکی از شعارهای شرکت اودمارپیگه “برای شکستن قوانین، ابتدا باید بر آنها تسلط داشته باشید” می‌باشد . این شعار در سال 2012 معرفی شد.

معروفترین مدل های ساعت مچی پرفروش برند اودمارپیگه

مدل های Royal Oak/Concept/Offshore

این سه مدل درحال حاضر پرطرفدار ترین مدل هایی هستن که اودمارپیگه تولید میکند.طراحی شده توسط جرالد جنتا، که همچنین مسئول طراحی ساعت های قابل توجه دیگر از جمله Patek Philippe Nautilus است، مدل رویال اوک به عنوان اولین ساعت ورزشی لوکس در جهان در نظر گرفته می شود.

این ساعت از کلاه‌های غواصی سنتی الهام گرفته شده بود و به همین دلیل دارای سر پیچ‌های در معرض دید و همچنین طراحی منحصربه‌فردی بود.

به مناسبت بیستمین سالگرد رویال اوک، اودمارپیگه یک طراح جوان به نام Emmanuel Gueit را برای طراحی ساعت جدیدی به نام Royal Oak Offshore استخدام کرد.

Offshore به طور رسمی در سال 1993 معرفی شد، با یک کیس بسیار بزرگتر (42 میلی متر در مقایسه با 39 میلی متر اصلی) که تصور می شد سخت تر از نسخه اصلی باشد که به اندازه مدل اصلی موفق و پرفروش بود.

تاریخچه برند ساعت اودمار پیگه 0302 AUDEMARS PIGUET

مدل Millenary

مجموعه Millenary از سال 1995 تولید و عرضه شد.ایده پشت طراحی منحصربفرد این بود که به بیننده یک حرکت استاندارد ساعت را به صورت سه بعدی ارائه دهد. آنها با موارد بیضی شکل و همچنین کریستال یاقوت کبود گنبدی مشخص می شوند. صفحه ساعت خارج از مرکز با نمای چرخ تعادل قابل توجه است.

اودمارپیگه ادعا می کند که کالیبر 4104 آنها معکوس است تا اجزای بیشتری روی صفحه نمایش داده شوند. همه ساعت‌های Millenary دارای کیس و یک Damaskeening یا Côtes de Genève منحصر به فرد در سراسر صفحه حرکت هستند.

تاریخچه برند ساعت اودمار پیگه 0302 AUDEMARS PIGUET

مدل Jules Audemars

مجموعه Jules Audemars که به نام یکی از بنیانگذاران نامگذاری شده است، نشانه هایی از طرح های سنتی ای پی گرفته است. در سال 1875، Jules Audemars حدود 20 جنبش بسیار پیچیده را ایجاد کرد که بعداً زمانی که او و ادوارد پیگه Audemars Piguet & Cie را در سال 1881 تأسیس کردند، از آنها به عنوان وثیقه استفاده کرد.

این جنبش ها شروع ای پی را رقم زد. تمامی ساعت‌های این مجموعه دایره‌ای شکل هستند که برخی از آن‌ها دارای عوارضی مانند توربیلون، تکرارکننده دقیقه‌ای و تقویم دائمی هستند.

تاریخچه برند ساعت اودمار پیگه 0302 AUDEMARS PIGUET

مدل Code 11.59

مجموعه کد 11.59 که در سال 2019 منتشر شد، آخرین مورد اضافه شده به مجموعه اودمارپیگه است.

این مجموعه دارای چندین ویژگی منحصر به فرد است. همه ساعت‌های کد 11.59 دارای یک حلقه فصل با اعدادی هستند که ثانیه‌ها را برای مدل‌های فقط زمان نشان می‌دهند، یک تاکی‌متر (ساعت) برای مدل کرنوگراف، و یک نشانگر هفته برای مدل تقویم دائمی.

کریستال‌های تمام ساعت‌های این مجموعه دارای انحنای منحصربه‌فردی هستند که نحوه نمایش صفحه را در زوایای خاصی تغییر می‌دهد. همه ساعت‌های Code 11.59 دارای طراحی سه تکه با یک بخش هشت ضلعی در وسط هستند.

تاریخچه برند ساعت اودمار پیگه 0302 AUDEMARS PIGUET

ممنون از اینکه تا انتهای این مقاله باما همراه بودین .

برای خرید و مشاهده مدل های مختلف برند اودمارپیگه AP لطفا اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به فروشگاه آقای خاص می باشد.