افزایش قیمت طلا برای قیمت و تقاضای ساعت طلا به چه معناست 0369

افزایش قیمت طلا برای قیمت و تقاضای ساعت طلا به چه معناست 0366
88 / 100

افزایش قیمت طلا برای قیمت و تقاضای ساعت طلا به چه معناست 0366

افزایش قیمت طلا برای قیمت و تقاضای ساعت طلا به چه معناست 0366

اگر به کاتالوگ های تولید کنندگان ساعت های لوکس مختلف نگاه کنید، متوجه چند موضوع رایج خواهید شد.

ساعت‌های پیچیده معمولاً بیشتر از ساعت‌های ساده قیمت دارند، الماس‌ها و سنگ‌های قیمتی همیشه قیمت بالایی دارند و ساعت‌های طلا معمولاً قیمت کمتری نسبت به همتایان پلاتینی خود دارند.

هیچ‌کدام از اینها دیگر واقعاً شگفت‌انگیز نیست، و این روندها بدون توجه به سازنده خاص یا نوع ساعت‌هایی که تولید می‌کنند، کمابیش در سراسر صنعت ثابت می‌مانند.

ارزش یک ساعت همیشه بیشتر از ارزش مواد اولیه تشکیل دهنده آن خواهد بود.

با این حال، چیزی که اغلب فراموش می شود این است که فلزات گرانبها مورد استفاده در ساخت ساعت های لوکس در واقع قیمت های بازار خود را دارند.

علاوه بر این، قیمت این فلزات گرانبها در واقع نرخ ارز جهانی است که تحت تأثیر تعدادی از عوامل مختلف است که کاملاً مستقل از صنعت ساعت های لوکس عمل می کنند.

با این حال، این بدان معنا نیست که تقاضا برای ساعت های فلزی گرانبها به نوعی تحت تأثیر قیمت های فعلی مواد مورد استفاده در ساخت آن نیست.

افزایش قیمت طلا برای قیمت و تقاضای ساعت طلا به چه معناست 0366

تاریخچه قیمت طلا

طلا پول اصلی بشریت است و وقتی خواص این عنصر قابل توجه را بیشتر بررسی کنید، آشکار می شود که چرا انسان ها به سمت آن به عنوان وسیله مبادله جهانی برای گونه ما جذب شده اند. برای اینکه یک کالا به طور موثر به عنوان ارز عمل کند، باید چند الزام اساسی را برآورده کند. اول از همه، ترکیب آن باید به راحتی قابل تعریف باشد.

علاوه بر این، باید نسبتاً تغییر ناپذیر باشد، اما نه آنقدر بی اثر باشد که نتوان آن را به شکلی خالص کرد که به عنوان دارایی قابل قبول است.

در نهایت، کالا باید آنقدر کمیاب باشد که ارزشمند باشد، اما در مقیاس کوچکی وجود نداشته باشد که یافتن آن تقریبا غیرممکن باشد.

طلا تمام این الزامات را برآورده می‌کند، اما آنچه که شگفت‌انگیزتر است این است که عملاً هیچ عنصر دیگری روی زمین نمی‌تواند جای آن را بگیرد.

برخی از مواد بسیار کمیاب هستند که نمی توانند به عنوان یک وسیله مبادله عمل کنند، برخی دیگر به اندازه کافی بادوام نیستند تا بتوانند به عنوان یک ارز ملموس عمل کنند، و برخی از عناصر مانند پلاتین که در غیر این صورت کاندیدای محکمی هستند، شکل دادن به آنها بسیار دشوار است.

در مورد پلاتین، این مواد با نقطه ذوب بسیار بالا 3215 درجه فارنهایت هستند که مانع از پالایش آسان یا تبدیل آن به شکل می شوند.

در طول دهه گذشته، قیمت طلا نوسانات زیادی داشته است. در پایین ترین حد خود (نزدیک به پایان نوامبر 2015)، هر اونس طلا تقریباً 1067 دلار قیمت داشت.

قیمت طلا در بالاترین حد خود (حدود ابتدای آگوست 2020) حدود 2071 دلار در هر اونس بود. علاوه بر این، حتی در سال گذشته، قیمت طلا افزایش قابل توجهی داشته است.

در سپتامبر 2019، هر اونس طلا در حدود قیمت 1500 دلار در نوسان بود.

امروز (در زمان نگارش مقاله)، قیمت طلا به بیش از 1942 دلار در هر اونس افزایش یافته است و این تغییر در نهایت بر تقاضای ساعت های طلا در صنعت ساعت های لوکس تأثیر گذاشته است.

افزایش قیمت طلا برای قیمت و تقاضای ساعت طلا به چه معناست 0366

محبوب ترین ساعت های رولکس طلایی

بدون شک رولکس مشهورترین سازنده ساعت های لوکس جهان است و همانطور که از برندی که این عنوان معتبر را دارد انتظار می رود، کاتالوگ رولکس مملو از ساعت های طلایی است.

علیرغم آغاز به کار خود به عنوان تولید کننده ساعت های ابزاری پیشرفته، رولکس در واقع سابقه طولانی در تولید ساعت هایی با قاب های طلایی جامد دارد.

طلا هرگز ماده ای ارزان نبوده است.

با این حال، دهه‌ها پیش، عمدتاً به دلیل مقاومت در برابر خوردگی، برای قاب‌های ساعت انتخاب شد.

نیم قرن پیش، آلیاژهای فولادی تقریباً به اندازه امروز پیشرفته نبودند و بسیاری از تولیدکنندگان طلا را به عنوان ماده ای برای کیس خود انتخاب می کردند که عمدتاً به دلیل توانایی برتر آن در مقاومت در برابر سوراخ شدن و خوردگی بود.

امروزه تعداد ساعت‌های طلای جامد در مجموعه رولکس بیشتر از همیشه است و این برند حتی مدل‌هایی را در هر سه رنگ طلای ۱۸ عیار – زرد، سفید و Everose (آلیاژ طلای صورتی اختصاصی رولکس) ارائه می‌کند.

با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا تعدادی از محبوب‌ترین مجموعه‌های این برند که حاوی ساعت‌های رولکس طلایی هستند، آورده شده است.

افزایش قیمت طلا برای قیمت و تقاضای ساعت طلا به چه معناست 0366

ویژگی های کلیدی مجموعه فعلی:

قطر کیس: 36 میلی متر

; 40 میلی متر

عملکرد: زمان + ثانیه در حال اجرا.

روز هفته؛ نمایش تاریخ قاب: صاف؛ فلوت شده؛

ست نگین مقاومت در برابر آب: 100 متر / 300 فوت.

حرکت: کالیبر 3255

بند/دستبند: دستبند پرزیدنت

افزایش قیمت طلا برای قیمت و تقاضای ساعت طلا به چه معناست 0366

ویژگی های کلیدی مجموعه فعلی:

قطر بدنه: 40 میلی متر

عملکرد: زمان + ثانیه در حال اجرا.

کرنوگراف 12 ساعته

قاب: سرعت سنج مقاومت در برابر

آب: 100 متر / 300 فوت.

حرکت: کالیبر 4130

بند/دستبند: دستبند صدف; دستبند Oysterflex

افزایش قیمت طلا برای قیمت و تقاضای ساعت طلا به چه معناست 0366

ویژگی های کلیدی مجموعه فعلی:

قطر قاب: 42 میلی متر

عملکرد: زمان + ثانیه در حال اجرا.

نمایش دو زمانه؛ تقویم سالانه

قاب: فرمان حلقه (فلوت شده)

مقاومت در برابر آب: 100 متر / 300 فوت

حرکت: کالیبر 9001

بند/دستبند: دستبند صدف; دستبند Oysterflex

قیمت ساعت طلایی در مقابل قیمت ساعت پلاتینیوم

در طول سال‌ها، در صنعت ساعت‌سازی عموماً پذیرفته شده است که ساعت‌های پلاتینیومی صرفاً قیمت بیشتری نسبت به همتایان طلایی خود دارند.

هر دو ساعت پلاتین و طلا معمولاً قیمت کمی بیشتر از مدل های مشابه فولاد ضد زنگ دارند و وقتی به قیمت های مختلف مرتبط با فلزات مختلف نگاه می کنید، هزینه اضافی به سادگی منطقی است.

به طور متوسط، قیمت یک ساعت طلای جامد چندین برابر بیشتر از یک ساعت استیل ضد زنگ مشابه است و یک مدل پلاتینیوم بین 15 تا 100 درصد بیشتر از همان مدل در طلای 18 عیار قیمت خواهد داشت.

به عنوان یک نقطه مرجع، رولکس دیتونا از جنس استنلس استیل از نسل فعلی با قیمت 13150 دلار به فروش می رسد.

اگر همان ساعت را با طلای جامد می خواهید، انتظار داشته باشید که حدود 36650 دلار برای ساعت طلای زرد و 39350 دلار برای نسخه های طلای سفید یا طلای Everose بپردازید. با در نظر گرفتن این موضوع، در رولکس دیتونای مدرن بیش از 20000 دلار طلا وجود ندارد.

اکثر ساعت‌های لوکس (از جمله رولکس) معمولاً از طلای 18 عیار استفاده می‌کنند، به این معنی که تنها 75 درصد از آلیاژ در واقع طلای خالص است.

25٪ دیگر شامل فلزات دیگری است که برای دوام بیشتر آلیاژ طلا استفاده می شود، بنابراین حتی اگر بخواهید ساعت خود را جدا کرده و تمام اجزای طلا را وزن کنید، ارزش واقعی آن قطعات طلا تنها 75٪ از کل آنها خواهد بود.

وزن چیزی که هنگام خرید یک ساعت طلایی واقعاً برای آن پرداخت می کنید، هزینه های اضافی مربوط به کار با طلا، همراه با حق بیمه قابل توجهی برای فاکتور انحصاری است.

افزایش قیمت طلا برای قیمت و تقاضای ساعت طلا به چه معناست 0366

همه آنچه گفته شد، رولکس دیتونا پلاتین جامد 950 با قیمتی در حدود 75000 دلار به فروش می رسد که تقریباً دو برابر قیمت رولکس دیتونا طلای زرد جامد از همان نسل است. پلاتین 950 95٪ پلاتین خالص است و 5٪ باقیمانده از فلزات دیگر تشکیل شده است.

علیرغم تفاوت 20 درصدی در سطوح خلوص، تنها بر اساس اطلاعات قیمت‌گذاری خرده‌فروشی رولکس، فکر می‌کنید که قیمت پلاتین به‌طور قابل‌توجهی از طلا بیشتر است، اما این نمی‌تواند فراتر از واقعیت باشد.

در سال 2008، قیمت پلاتین تقریباً دو برابر قیمت طلا بود، اما این قیمت در طول دهه گذشته کم و بیش معکوس شده است.

برای برخی افراد، ممکن است تعجب آور باشد که بدانند قیمت طلا چندین سال است که به طور قابل توجهی بالاتر از قیمت پلاتین بوده است.

در حال حاضر قیمت هر اونس طلا 1942 دلار و قیمت پلاتین 905 دلار در هر اونس است.

علیرغم فروش طلا به بیش از دو برابر قیمت پلاتین، یک ساعت رولکس طلایی همچنان تقریباً نصف قیمت یک نسخه مشابه در پلاتین جامد خواهد بود.

در حقیقت، هزینه واقعی مواد مورد استفاده در ساخت ساعت های لوکس ارتباط نسبتا کمی با قیمت نهایی خرده فروشی آن دارد.

در عوض، قیمت خرده‌فروشی یک ساعت تا حد زیادی توسط کل هزینه‌های برند مرتبط با تولید آن قطعه، همراه با فاکتور انحصاری (که کمابیش چیزی است که برند معتقد است می‌تواند برای ساعت شارژ کند) تعیین می‌شود.

. این روزها ممکن است قیمت پلاتین نصف طلا باشد، اما این بدان معنا نیست که استفاده از این فلز بسیار نجیب برای سازندگان در واقع ارزان‌تر است.

ساعت های پلاتینیوم فقط منحصر به فرد نیستند زیرا مواد خود کمیاب هستند.

آنها در تعداد نسبتاً کمی تولید می شوند زیرا ماشینکاری پلاتین در مقیاس بزرگ هم دشوار و هم گران است.

یکی از دلایلی که قیمت ساعت‌های طلا از ساعت‌های پلاتینیومی کمتر است، این است که شکل دادن و پالایش مواد به خودی خود آسان‌تر است،

نه به این دلیل که طلا کمتر کمیاب یا ارزشمند است.

افزایش قیمت طلا برای قیمت و تقاضای ساعت طلا به چه معناست 0366

چگونه قیمت طلا بر قیمت ساعت های طلا تاثیر می گذارد

در حالی که قیمت مواد اولیه مورد استفاده در ساخت ساعت های لوکس به سختی تنها عامل تعیین کننده قیمت های خرده فروشی آنها نیست، این به هیچ وجه به این معنی نیست که قیمت های بازار آزاد و تقاضای عمومی از تغییرات در قیمت بازار برای برخی فلزات گرانبها مصون هستند.

در طول تاریخ، تغییرات قابل توجهی در قیمت طلا بر تقاضا و قیمت برخی از ساعت های طلا در بازار ثانویه تاثیر گذاشته است.

یک رئیس جمهور رولکس (به معنای واقعی کلمه) بیش از وزن آن در طلا ارزش دارد.

شما همیشه با فروش Rolex Day-Date به عنوان ساعت، درآمد بیشتری نسبت به ذوب آن برای اجزای فلزی گرانبهای آن خواهید داشت.

با این حال، این مورد برای همه ساعت‌ها صدق نمی‌کند و ساعت‌های قدیمی خاصی وجود دارند –

و این به ویژه برای ساعت‌های جیبی صادق است – که ارزش اجزای طلایی آن‌ها بیشتر از ارزش آنها به عنوان یک ساعت است.

در نتیجه، بسیاری از این ساعت‌ها به دلیل دوره‌هایی در طول تاریخ که قیمت‌های بالای طلا باعث می‌شد مردم آن‌ها را برای فلزات گرانبهای خود از بین ببرند،

دیگر وجود ندارند.

از سوی دیگر، برای ساعت‌های فلزی گرانبها مانند رولکس طلا، که ارزش آن‌ها به‌ عنوان ساعت همیشه بیشتر از ارزش مواد اولیه آن‌ها خواهد بود،

تغییرات در قیمت طلا این قابلیت را دارد که تقاضا را به‌طور قابل توجهی تغییر دهد، هم در خرده‌فروشی.

سطح و در بازار پیش مالکیت.

افزایش قیمت طلا برای قیمت و تقاضای ساعت طلا به چه معناست 0366

قیمت خرده فروشی طلای زرد جامد 18 هزار رولکس Day-Date President ref. 128238 33150 دلار است.

بین ژانویه و سپتامبر 2020، این به هیچ وجه تغییر نکرده است.

این در حالی است که از دوم ژانویه تا دوم سپتامبر همان سال، قیمت هر اونس طلا از 1530 دلار به 1942 دلار افزایش یافت. در حالی که قیمتی که شما برای آن ساعت

می پردازید با خرید آن در ماه سپتامبر به جای ژانویه تفاوتی ندارد، نشانه گذاری اضافی که بالاتر از هزینه مواد اولیه ساعت می پردازید بیش از 400 دلار برای هر اونس طلا در آن کاهش یافت. در بازار پیش مالکیت، این نوع «پس‌انداز» می‌تواند برای خریداران جذاب‌تر باشد.

بیایید بگوییم که یک رولکس پرزیدنت طلای 18 عیار از نسل قبلی حدود 15000 دلار قیمت دارد.

خرید ساعت در ماه سپتامبر نسبت به ژانویه همچنان باعث صرفه جویی 400 دلاری برای هر اونس طلا در آن می شود (نسبت به هزینه مواد اولیه ساعت) و زمانی که قیمت کمتر پرداخت شده برای ساعت را در نظر بگیرید، این نوع تغییر در قیمت طلا می تواند خرید رولکس طلایی را به خریدی بسیار جذاب تر تبدیل کند.

ما قطعاً شاهد افزایش تقاضا برای ساعت های طلا در طول سال بوده ایم زیرا قیمت طلا در بازار نیز افزایش یافته است.

اگرچه تمام ساعت های رولکس طلای مدرن از طلای 18 عیار استفاده می کنند، صرف نظر از اینکه دارای طلای زرد، سفید یا Everose هستند، اما این مدل های طلای زرد بوده اند که بیشترین افزایش تقاضا را داشته اند.

بسیاری از مدل‌های محبوب‌تر موجود در طلای زرد، مانند Day-Date 40، Submariner، و Submariner، پس از اضافه شدن به سایت ما، به سرعت فوق‌العاده به فروش می‌رسند و برخی از آنها در چند ساعت اول پس از فهرست شدن به فروش می‌رسند.

در حالی که قیمت های بالای طلای امروزی در واقع قیمتی را که برای یک ساعت طلا می پردازید تغییر نمی دهد، ارزش چیزی را که برای پول خود دریافت می کنید به میزان قابل توجهی تغییر می دهد.

اگر به فکر افزودن یک ساعت طلایی به مجموعه خود بوده اید، قیمت های بالای امروزی ممکن است چیزی باشد که این زمان را برای سرمایه گذاری در یک ساعت تبدیل می کند.

افزایش قیمت طلا برای قیمت و تقاضای ساعت طلا به چه معناست 0366

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به فروشگاه آقای خاص می باشد.