آیا ساعت های کارتیه ارزش خود را حفظ می کنند؟ 0358

آیا ساعت های کارتیه ارزش خود را حفظ می کنند؟ 0358
96 / 100

آیا ساعت های کارتیه ارزش خود را حفظ می کنند؟ 0358

آیا ساعت های کارتیه ارزش خود را حفظ می کنند؟ 0358

آیا ساعت های کارتیه ارزش خود را حفظ می کنند؟ 0358

دنیای کارتیه مکانی به شدت افسانه ای است. از جواهرات باورنکردنی آنها گرفته تا ترکیبی متنوع از لوازم جانبی و ساعت های زیبا، آنها طیف وسیعی از سلیقه ها، علایق و بودجه را برآورده می کنند . با توجه به سابقه معتبر آنها در دنیای جواهرات، میراث آنها در ساعت سازی به راحتی قابل چشم پوشی است .

با این حال، از آنجایی که مخترع ساعت‌های ورزشی، ساعت خلبانی و ساعت مردانه همگی در یکی (Cartier Santos Dumont) قرار گرفته‌اند، اعتبار ساعت‌سازی آنها غیرقابل انکار است .

واقعیتی که در سال‌های اخیر اعتبار آن‌ها را در صحنه ساعت‌سازی تقویت کرده است تا جایی که چندین ساعت آن‌ها ارزش خود را حفظ کرده و یا حتی قدردانی می‌کنند .

اما مانند بسیاری از برندها، همه ساعت‌های آن‌ها دارای سطح یکسانی از «سرمایه‌گذاری» نیستند .

بنابراین، اگر می‌خواهید درآمدی را که می‌توانید در آینده به دست آورید به حداکثر برسانید، چه ساعتی را باید در نظر بگیرید، آیا باید آن را دوباره بفروشید؟

چه چیزی ساعت های کارتیه را اینقدر ارزشمند می کند؟

یکی از اولین سوالاتی که هنگام تلاش برای تعیین اینکه آیا یک ساعت ارزش خود را در طول زمان حفظ می کند یا خیر، از خود بپرسیم این است که چرا خود برند ارزشمند است .

در این مورد، کارتیه به دلایل مختلف ارزشمند است که دلیل اصلی آن قدرت زبان طراحی آنها است. Cartier که به دلیل ایجاد چندین طرح ساعت نمادین مشهور است،

به عنوان یک نیروگاه زیبایی شناسی در میان کلکسیونرهای ساعت شهرت پیدا کرده است و این باعث می شود ساعت های آنها ذاتاً ارزشمند باشند .

به عنوان مثال، چندین برند در حال حاضر ساعت‌هایی به سبک تانک را ارائه می‌کنند یا ارائه کرده‌اند، اما Cartier Tank ساعت‌های واقعی واقعی است.

در نتیجه تانک کارتیه ذاتاً ارزش بیشتری نسبت به مقلدین دارد.

به همین ترتیب، ساعت‌هایی مانند Tortue، Santos، Panthère و Pasha به‌عنوان طرح‌های منحصربه‌فرد Cartier دیده می‌شوند. این امر به دلیل اینکه هیچ برند دیگری –

یا تعداد بسیار کمی – ساعت‌هایی با طرح‌های مشابه ارائه نمی‌دهند، مطلوبیت آن‌ها را تقویت می‌کند و تشخیص آن‌ها را آسان می‌کند و بنابراین برای کلکسیونرها ارزشمندتر می‌شود .

در نهایت، نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که اکثر ساعت‌های مدرن کارتیه، حداقل آن‌هایی که تولید معمولی دارند،

ارزش‌های بازار کمتر از قیمت‌های خرده‌فروشی‌شان را دارند.

بنابراین، با توجه به حفظ ارزش، اگر یک ساعت کاملاً جدید را مستقیماً از یک فروشنده خریداری کنید، بلافاصله 20 تا 30 درصد از خرید خود کاسته می شوید.

خرید یک ساعت دست دوم به این معنی است که ارزش بازار کمتری را پرداخت می‌کنید و اگر زمانی آن را پایین‌تر بفروشید، احتمال سود را افزایش می‌دهید.

کارتیه سانتوس د کارتیه

کارتیه عزیز در دنیای مدرن جمع آوری ساعت، Santos de Cartier، یک مدل دستبند یکپارچه با قاب با پیچ های قابل مشاهده است که منشأ خود را به Santos Dumont از سال 1904 بازمی گرداند. سانتوس د کارتیه که تجسم DNA برند کارتیه است، از بینندگان معمولی کارتیه رها شده و وارد دنیای گسترده ساعت ساعت شده است و تازه واردان را به صورت انبوه با این برند آشنا کرده است.

با توجه به جذابیت جهانی آن، جای تعجب نیست که سانتوس د کارتیه ارزش خود را در سه سال گذشته، علی رغم افت بازار، حفظ کرده است. این ساعت حتی در 12 ماه گذشته 4.5 درصد از ارزش بازار را به دست آورده است که هم انعطاف پذیری کارتیه و هم محبوبیت خود ساعت را نشان می دهد.

آیا ساعت های کارتیه ارزش خود را حفظ می کنند؟ 0358

کارتیه پنتر د کارتیه

مجموعه Panthère de Cartier که در ابتدا در سال 1983 راه اندازی شد و در سال 2017 پس از توقف تولید آن در سال 2004 احیا شد، اهمیت آگاهی از کاتالوگ پشتی یک برند را به دلیل احیای احتمالی محبوبیت های قدیمی طرفداران – که مجموعه Panthère مطمئناً چنین بود، نشان می دهد.

با زیبایی‌شناسی بسیار شبیه به سانتوس د کارتیه، جای تعجب نیست که پنتر در زمان عرضه مجدد آن موفقیت‌آمیز بود. به لطف محبوبیت آن در بین افراد مشهور و پیروان میراث، پانتره به یکی از مدل های محبوب کارتیه، به ویژه در میان زنان تبدیل شده است.

Panthere با دستبند انعطاف پذیر، خطوط نرم و حالت زیبای خود، در تمام اندازه ها و انواع آن، ثابت کرده است که برای هر کسی که اخیراً یکی از آن ها را خریده است، یک انتخاب سودمند است .

از آنجایی که ساعت‌های زنانه از نظر اندازه روند رو به رشدی داشته‌اند، انواع 27 و 29 میلی‌متری هر دو از قیمت‌های قابل توجهی برخوردار بوده‌اند،

با رفرنس 27 میلی‌متری. 183949 شاهد افزایش 37.5 درصدی در سه سال گذشته و 22 درصدی در 12 ماه گذشته –

روندی که احتمالاً با حرکت کلکسیونرهای زن به سمت پانتره ادامه خواهد یافت، درست مانند مردانی که به Submariner، Seamaster، Santos de Cartier هجوم می‌آورند. ، و غیره.

آیا ساعت های کارتیه ارزش خود را حفظ می کنند؟ 0358

مجموعه CPCP کارتیه

کارتیه نهایی با حفظ ارزش خوب که می خواهم به آن اشاره کنم، به اندازه یک مجموعه ساعت نیست.

از طریق برنامه ای به نام Collection Privée Cartier Paris که در سال 1998 شروع به کار کرد و تا سال 2008 اجرا شد، ساعت های CPCP، همانطور که این مجموعه شناخته می شود، دارای برخی از بهترین صنایع دستی کارتیه در زمان خود هستند.

ساعت‌های CPCP که برای احیای تلاش‌های ساعت‌سازی حرفه‌ای این برند راه‌اندازی شد، در تعداد محدودی با استفاده از طرح‌های منحصربه‌فرد آرشیو کارتیه و توجه بی‌نقص به جزئیات ساخته شدند.

این باعث می‌شود که آنها یکی از کلکسیونی‌ترین و با ارزش‌ترین ساعت‌های کارتیه باشند که می‌توانید در دستان خود داشته باشید.

آیا ساعت های کارتیه ارزش خود را حفظ می کنند؟ 0358

چرا این مدل‌ها نسبت به مدل‌های دیگر ارزش نگهداری بهتری دارند؟

سوال میلیون دلاری برای هر مجموعه دار یا کلکسیونر بالقوه این است که چرا یک مدل خاص ارزش خود را حفظ می کند. برای مدل‌هایی که در بالا ذکر شد، ارزش تشخیص بالای آن‌ها (پانتیر)، پیوندهایی با میراث کارتیه در ساعت‌سازی پیشرفته (CPCP) و توانایی آن‌ها در صحبت با خواسته‌های بازار گسترده‌تر (سانتوس د کارتیه) است.

هر یک از این مدل‌ها همه موارد فوق را در معیارهای مختلف انجام می‌دهند، اما هر کدام ثابت کرده‌اند که نسبت به برخی دیگر از مدل‌های Cartier قادر به حفظ ارزش بهتری هستند. در حالی که بقیه ممکن است هنوز هم ساعت‌های عالی باشند، اما چندان مطلوب نیستند و بنابراین از نظر حفظ ارزش، خرید خوبی ندارند.

با این حال، هیچ کس توپ کریستالی ندارد، و خواسته ها یا نیازهای بازار ساعت ممکن است در آینده ای نه چندان دور به سرعت تمرکز خود را به مدل دیگری از کارتیه تغییر دهد – هرگز نمی دانید! بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از قبل تحقیق کنید، ساعت مورد نظر خود را با قیمتی که معقول می دانید بخرید و امیدوار باشید که شرط شما به نتیجه برسد.

اگر نه، حداقل، شما یک کارتیه زیبا روی مچ دست خود می‌پوشیدید، و این مطمئناً نتیجه بدی نیست.

آیا ساعت‌های کارتیه ارزش دارند؟

اگرچه ارزش ممکن است برای همه اولویت نداشته باشد، اما مطمئناً به جذابیت خرید یک ساعت دلخواه کارتیه می‌افزاید .

ما همیشه احتیاط می‌کنیم که چیزی را که دوست دارید بخرید، زیرا آن را دوست دارید، و نه به عنوان یک سرمایه‌گذاری، بلکه با توجه به همه چیزهای دیگر، فکر می‌کنیم بهتر است عاشق ساعتی باشید که ارزشش را حفظ می‌کند، نه ساعتی که بلافاصله ارزشش را کاهش می‌دهد .

از لحاظ تاریخی، ساعت‌های کارتیه ارزش خود را در درازمدت حفظ می‌کنند .

با این حال، عوامل متعددی دقیقاً تعیین می‌کنند که ساعت‌های Maison افسانه‌ای چقدر ارزش خود را حفظ می‌کنند یا حتی ارزش خود را دارند،

از جمله تقاضا، مواد مورد استفاده و روند مد فعلی .

بیایید قبل از سرمایه گذاری پولی که به سختی به دست آورده اید در ساعت رویایی خود، همه چیزهایی را که باید در مورد ارزش ساعت های کارتیه بدانید، تجزیه و تحلیل کنیم.

اگر به دنبال فروش ساعت کارتیه خود هستید، راهنمای جامع ما در مورد نحوه فروش ساعت لوکس خود را بررسی کنید.

پس از آن، می توانید نکات مربوط به کارتیه را در راهنمای ما در مورد نحوه فروش ساعت کارتیه خود بخوانید.

آیا ساعت های کارتیه ارزش خود را حفظ می کنند؟ 0358

محرک های ارزش: تقاضا، روندهای فعلی مد، و منشأ

کارتیه افسانه ای است، با نمونه کارها قدمت بیش از یک قرن. مانند بسیاری از صنعت ساعت های لوکس، این برند اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده است،

زیرا کلکسیونرهایی از همه طبقات زندگی به دنبال ساعت های قابل تشخیص با سبک ماندگار هستند.

ساعت های اسپرت از جنس استنلس استیل چندین سال است که بر بازار تسلط یافته اند. با این حال، ساعت های لباس در حال بازگشت هستند،

که خبر بسیار خوبی برای ارزش کارتیه است. چیزی که در مورد تقاضا برای ساعت‌های کارتیه جالب است این است که این شرکت در صنایع جواهرسازی و ساعت‌سازی نفوذ قابل‌توجهی دارد، چیزی که رقبایی مانند رولکس و امگا نمی‌توانند با آن مقابله کنند.

کارتیه همچنین تاریخ غنی ای دارد که به اواسط دهه 1800 باز می گردد .

در واقع، بسیاری از مدل‌های شاخص در مجموعه کارتیه دارای چندین دهه تولید هستند که از بسیاری از روندهای مد و قیمت فراتر رفته و تقاضای قابل‌توجهی برای کلکسیونرهای سرمایه‌گذار ایجاد می‌کند .

به عنوان مثال، ساعت Cartier Santos که در سال 1904 ساخته شد، یکی از اولین ساعت‌های مچی مردانه در جهان بود.

تانک نمادین همچنین دارای یک دوره تولید چشمگیر است که به طور رسمی در سال 1919 آغاز شد.

امپراتوری کارتیه دارای منشأ، سبک بادوام و وفاداری مشتری است، که اگر شرایط مناسب باشد، همگی می توانند ارزش پایداری داشته باشند.

آیا ساعت های کارتیه ارزش خود را حفظ می کنند؟ 0358

نحوه تعیین ارزش ساعت کارتیه

بهترین راه برای اینکه بفهمید یک ساعت کارتیه چقدر ارزش دارد، تحقیق در مورد ساعت است .

در بازار ثانویه (از جمله پلتفرم‌های معتبر مانند Luxury Bazaar) بگردید تا تعیین کنید ساعت‌های قابل مقایسه با چه قیمتی دوباره به فروش می‌رسند .

منبع عالی دیگر Watch Charts است، کاتالوگ گسترده ای از آمار ساعت که تاریخچه قیمت بسیاری از برندهای برتر صنعت را دنبال می کند. به غیر از قیمت، عوامل دیگری می توانند ارزش ساعت کارتیه را تعیین کنند، از جمله:

وضعیت ساعت: ساعت‌های بکر اغلب ارزشمندتر هستند. اگر ساعت همراه با جعبه و اوراق اصلی باشد: کارت گارانتی و حتی رسید فروش اصلی می تواند به قابلیت جمع آوری ساعت کارتیه بیفزاید.

اگر ساعت هنوز تمام قطعات اصلی خود را دارد: قطعات اصلی اغلب در حین تعمیر تعویض می شوند که می تواند ارزش آن را در بازار ثانویه تحت تأثیر قرار دهد.

اگر ساعت سرویس شده است: سرویس ساعت کارتیه می تواند ارزش آن را افزایش یا کاهش دهد.

مواد مورد استفاده: برخی از مواد بسته به روند بازار ارزش بیشتری نسبت به سایرین دارند.

ساعت چند ساله است؟

ساعت‌های قدیمی کمیاب، مانند مخزن طلا، می‌توانند در بازار کارکرده کارتیه برتری داشته باشند. مدل ساعت و مدل فرعی: ساعت‌های کارتیه نسخه کمیاب یا محدود این پتانسیل را دارند که ارزش خود را بهتر از مدل‌های دیگر حفظ کنند.

آیا ساعت های کارتیه ارزش خود را حفظ می کنند؟ 0358

خرده فروشی در مقابل ساعت های کارتیه از قبل متعلق به

اغلب اوقات، ساعت‌های کارتیه خرده‌فروشی بلافاصله پس از خرید مستهلک می‌شوند، دقیقاً مانند خرید یک ماشین کاملاً جدید.

در حالی که این قانون لزوماً برای هر ساعت کارتیه صدق نمی کند، چیزی است که هنگام تعیین ارزش باید در نظر گرفته شود.

ساعت‌های متعلق به قبل ارزش بهتری دارند زیرا مالک اصلی ضرر اولیه را جذب کرده است.

این سوال باقی می ماند که چقدر ارزش از دست رفته است و آیا کاهش قابل توجهی دارد؟

برای مثال، یکی از پرطرفدارترین ساعت‌های موجود در بازار خاکستری در حال حاضر، مدل متوسط ​​استیل ضد زنگ کارتیه سانتوس د کارتیه، تا سال 2023 با قیمت 7050 دلار به فروش می‌رسد.

همان ساعت دست دوم حدود 6700 دلار به فروش می‌رسد. حتی با از دست دادن جزئی، این کارتیه ارزش خود را نسبتاً خوب حفظ کرده است و اگر به اندازه کافی آن را نگه دارید ممکن است ارزشمندتر شود.

از سوی دیگر، نمونه مدل بزرگ طلای زرد سانتوس د کارتیه با قیمت 36100 دلار به فروش می رسد و بین 30000 تا 31500 دلار قیمت گذاری شده است.

اگرچه از طلای با ارزش ساخته شده است، اما به دلیل قیمت بالای آن چندان مورد توجه قرار نگرفته است و مسلماً نسبت به مدل فولاد ضد زنگ پوشیدنی کمتری دارد.

در این شرایط، سانتوس د کارتیه ارزش اولیه خود را حفظ نکرد و تخمین اینکه چه زمانی دوباره ارزش خرده فروشی اصلی خود را داشته باشد، دشوار خواهد بود.

با این حال، این یک سرمایه گذاری عالی برای مالک ثانویه است، در این صورت خرید پیش مالکیت بهترین راه برای به حداکثر رساندن سرمایه شما خواهد بود.

آیا ساعت های کارتیه ارزش خود را حفظ می کنند؟ 0358

نادری و عرضه

ساعت‌های کمیاب، مانند مدل‌های قدیمی، این پتانسیل را دارند که ارزش خود را به خوبی حفظ کنند، در درجه اول به دلیل موجودی کم در بازار خاکستری. برعکس، ساعت‌های قدیمی نیز لزوماً همیشه کمیاب نیستند.

بسته به مدل واقعی، می‌توان آن‌ها را نسبتاً آسان در تمام نقاط قیمت پیدا کرد. سرمایه گذاری در یک تانک باید با قیمت حدود 2000 دلار امکان پذیر است.

در سوی دیگر طیف، تانک قدیمی کارتیه که زمانی متعلق به ژاکلین کندی اوناسیس بود، اخیراً در حراجی به قیمت 379500 دلار فروخته شد. به همین منظور، ساعت‌های مدرن که هنوز در حال تولید هستند نیز ممکن است کمیاب باشند.

به عنوان مثال، Indomptables de Cartier پر زرق و برق در جواهرات گرانبها در حال حاضر با قیمتی بین 238 تا 262 هزار دلار به فروش می رسد، بسته به نوع فلز و طراحی موتیف. به ندرت می توان یکی از این مدل ها را به دلیل مجموعه طراحی مجلل و مشتریان کوچکتر آن در بازار متعلق به قبل مشاهده کرد.

آیا ساعت های کارتیه ارزش خود را حفظ می کنند؟ 0358

آمار فروش کارتیه 2022

با مقایسه کارتیه با برندهای دیگر از مجموعه ساعت سوئیسی مورگان استنلی در سال 2022، این برند علیرغم اینکه در بین دو برند برتر در فروش آن سال قرار داشت، چندان رایج نیست.

در سال 2022، Maison 600,000 دستگاه فروخت، در حالی که رولکس با 1,050,000 دستگاه، Longines با 1,800,000 دستگاه و Tissot با 3,100,000 دستگاه فروخته شد.

آیا ساعت‌های کارتیه مانند رولکس ارزش خود را حفظ می‌کنند؟

ساعت‌های کارتیه مانند رولکس ارزش خود را ندارند. تقاضا همراه با عرضه محدود، حتی در سطح خرده‌فروشی، ارزش زیادی را برای اکثر ساعت‌های موجود در مجموعه رولکس ایجاد کرده است که باعث ایجاد اختلاف عمده در بیشتر قیمت‌های خرده‌فروشی رولکس در مقایسه با قیمت‌های بازار شده است. مدل‌های اسپرت فولاد ضد زنگ، مانند رولکس دیتونا، اغلب به قیمت دو برابر و حتی گاهی سه برابر قیمت خرده فروشی خود به فروش می‌رسند.

حتی مجموعه ساعت‌های لباس ابتدایی آن‌ها، Oyster Perpetual، در بازار ثانویه برای خرده‌فروشی‌های دوتایی به دلیل تنوع رنگ‌های صفحه محبوب یا متوقف شده، دوباره به فروش می‌رسد.

اگرچه ساعت‌های تولید شده توسط کارتیه ارزش خود را در درازمدت حفظ می‌کنند و برخی از مدل‌های کمیاب مانند ساعت Cartier Crash پتانسیل سه برابر شدن قیمت را دارند، اما به همان افزایش قیمت نجومی که ساعت‌های رولکس به طور مداوم انجام می‌دهند، نمی‌رسند. با این حال، می توان استدلال کرد که ساعت های کارتیه ارزش سرمایه گذاری را دارند زیرا ارزش خود را نسبتاً خوب نگه می دارند.

آیا ساعت های کارتیه ارزش خود را حفظ می کنند؟ 0358

کدام کارتیه هوشمندترین خرید است؟

تانک: ساعت Cartier Tank یکی از شناخته شده ترین مجموعه های این برند است که بیش از 100 سال تولید دارد و لیستی بی پایان از صاحبان مشهور دارد.

برخی از مشهورترین آنها دایانا، شاهزاده ولز، محمد علی و ژاکلین کندی اوناسیس هستند. مجموعه گسترده‌تر Tank همچنین چندین مدل فرعی از جمله Tank Must را در خود جای داده است.

از لحاظ تاریخی، Tank Must به عنوان یک مجموعه سطح ابتدایی قرار گرفته است و مقرون به صرفه ترین مدل ها با قیمت کمتر از 2920 دلار در نمایندگی های مجاز.

آیا ساعت های کارتیه ارزش خود را حفظ می کنند؟ 0358

این مجموعه ارزش خود را به خوبی حفظ می کند، اغلب با همان قیمت در بازار متعلق به قبل، اگر نه کمی کمتر، دست به دست می شود.

مدل‌های قدیمی در شرایط عالی، پتانسیل سرمایه‌گذاری بیشتری دارند، با قیمت‌های کمتر از 2000 دلار. Santos de Cartier: طبق گفته این برند، Santos de Cartier اولین “ساعت مچی مدرن” بود. این ساعت در اوایل دهه 1900 برای خلبان آلبرتو سانتوس-دومونت ساخته شد،

که نسبت به ساعت‌های جیبی سنتی به روشی راحت‌تر برای حفظ زمان در حین پرواز نیاز داشت.

و سانتوس د کارتیه متولد شد. ساعت‌های مدل‌های طلایی پس از خرید در خرده‌فروشی به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابند و اغلب در بازار ثانویه، از جمله سانتوس د کارتیه، خریدی هوشمندانه محسوب می‌شوند.

آیا ساعت های کارتیه ارزش خود را حفظ می کنند؟ 0358

کارتیه در کلاسی قرار دارد که کاملاً منحصر به فرد است و دارای قاب هایی با شکل منحصر به فرد و سایر عناصر طراحی متمایز است که همچنان بر مد ساعت تأثیر می گذارد. کارتیه همراه با شهرت دیرینه این شرکت در بازار و صنعتگری استثنایی، یک برند ساعت با ارزش ماندگار است.

خلاصه‌ی پایانی

با توجه به مطالب مطرح شده در این مقاله، مدل‌های معروف ساعت‌های کارتیه از زیبایی، کیفیت و ارزش بالایی برخوردار هستند .

هر یک از مدل‌های مذکور، با ویژگی‌ها و خصوصیات خاص خود، جایگاه ویژه‌ای در دل علاقه‌مندان به ساعت‌های لوکس دارند .

دوستان عزیزی که قصد خرید یا مشاوره درباره ی ساعتهای کارتیه رو دارند یا علاقه مند به دیدن مدل های بیشتر ساعتهای کارتیه هستند

میتوانند از طریق سایت مستر اسپشیال با ما در ارتباط باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به فروشگاه آقای خاص می باشد.